Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Nokian Weatheproof C Cargo

Rozměry
Šířka
225
Profil
70
Průměr
R15
112R
C

Tato výkonná celoroční pneumatika je výjimečně odolná a zaručuje rovnoměrné opotřebení vzorku. Robustní pneumatika Nokian Weatherproof C zůstává i při vysokém zatížením kola pevná a vyvážená po celý rok. Robustní...
Více informací

Celoroční
Weatheproof C Cargo
Momentálně nedostupné

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Celoroční

Tato výkonná celoroční pneumatika je výjimečně odolná a zaručuje rovnoměrné opotřebení vzorku. Robustní pneumatika Nokian Weatherproof C zůstává i při vysokém zatížením kola pevná a vyvážená po celý rok. Robustní ocelový kord. Prémiový výkon při plném naložení po celý rok. Stejný materiál je znám z leteckého a zbrojního průmyslu. Lepší ovladatelnost na všech površích. Pryžová směs Nokian Weatherproof C. Pro lehké nákladní vozy a dodávky do 190 km/h. Vzorek běhounu inside-outside. Technologie aramidových bočnic Nokian Tyres. Vzorek běhounu ve tvaru šipek. Odolnost v proměnlivých podmínkách. Technologie aramidových bočnic Nokian Tyres.

Bezpečnost a odolnost na míru. Oficiálně schváleno pro použití v zimě. Ukazatel opotřebení profilu (zimní), jen pro vybrané rozměry. Vykazuje velmi dobrý výkon na břečce a sněhu. Symetrický vzorek běhounu ve tvaru šipek (Nokian Weatherproof C Cargo) zaručuje u rozvážkových vozidel dobrou přilnavost na mokrém a zasněženém povrchu. Při výrobě pneumatik Nokian Tyres jsou užívány výhradně čištěné oleje a látky, které nejsou toxické ani karcinogenní. Stabilita na mokru i sněhu. Doposud nepoznaná odolnost. Více jízdní stability. Výborná ovladatelnost i při plném naložení.

Pro lehčí vozy je tu upravený asymetrický vzorek běhounu (Nokian Weatherproof C Van), který snižuje riziko aquaplaningu a zvyšuje pohodlí. Díky aramidovým vláknům je bočnice velice pevná a tím lépe odolává nárazům a tlaku na okraj ráfku. Pryžový materiál bočnic obsahuje extrémně trvanlivá aramidová střižová vlákna a je mimořádně odolný vůči opotřebení a proříznutí. Pneumatika Nokian Weatherproof C má jiné vzorky běhounu pro větší vozidla a lehčí náklady.

EU štítek

EU
E
C
73 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru