Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Zesílená

Bridgestone S 001

  • Přejít na testy pneumatiky
Rozměry
Šířka
225
Profil
40
Průměr
R18
92Y
FR

Vysoce výkonné pneumatiky pro sportovní vozy to je Bridgestone Potenza S001. Jedinečná asymetrická pneumatika Bridgestone Potenza S001 vytváří optimální kontakt s vozovkou, vysokou přilnavost a jízdní komfort i při vysokých...
Více informací

Letní -28%
S 001

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -28%

Vysoce výkonné pneumatiky pro sportovní vozy to je Bridgestone Potenza S001. Jedinečná asymetrická pneumatika Bridgestone Potenza S001 vytváří optimální kontakt s vozovkou, vysokou přilnavost a jízdní komfort i při vysokých rychlostech. Pneumatika je navržena pro maximální sportovní výkon. Široké drážky umožňují rychlý odvod vody a jsou navrženy tak, aby minimalizovaly deformace bloků při brzdění zejména na mokré vozovce. Střední část pneumatiky zajišťuje výbornou stabilitu na vozovce. Pneumatika zajišťuje vysokou účinnost se sníženým valivým odporem. Od výroby je tato pneumatika montována na vozy jako Aston Martin Rapide a Ferrari 458 Italia.

EU štítek

EU
A
E
72 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru