Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Continental Conti.eContact

Rozměry
Šířka
165
Profil
65
Průměr
R15
81T

Continental Conti.eContact je první pneumatika určená pro elektrická vozidla. Výrobci se podařilo dosáhnout dobrého kompromisu mezi valivým odporem a přilnavostí. Tyto pneumatiky mají bezkonkurenční brzdný výkon, nízkou hlučnost a aerodynamicky...
Více informací

Letní -42%
Conti.eContact
3 186 Kč 1 847 Kč Cena s DPH Momentálně nedostupné

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -42%

Continental Conti.eContact je první pneumatika určená pro elektrická vozidla. Výrobci se podařilo dosáhnout dobrého kompromisu mezi valivým odporem a přilnavostí. Tyto pneumatiky mají bezkonkurenční brzdný výkon, nízkou hlučnost a aerodynamicky optimalizované bočnice.

Neexistence drážek a vysoký počet bočních lamel zajišťují optimální odvod vody a kratší brzdnou dráhu v mokrém počasí. Aerodynamická konstrukce obsahuje menší počet hran pro nižší vzduchové turbulence, což má za následek snížení spotřeby paliva.

EU štítek

EU
B
B
70 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)
Certifikát

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru