Vážení zákazníci, Kvůli velkému sezónnímu vytížení našich dopravců může docházet ke zpoždění Vašich zásilek, za což se Vám omlouváme. Děkujeme za pochopení.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Continental ContiPremiumContact 2

  • Přejít na testy pneumatiky
Rozměry
Šířka
225
Profil
50
Průměr
R16
92V
MO

Letní pneumatika Continental ContiPremiumContact 2 je ideální pro cesty v létě. Vzhledem k nízkému valivému odporu se pneumatika automobilu rovnoměrně rozevírá a je úsporná. Díky delší životnosti a častějším návštěvám...
Více informací

Letní
ContiPremiumContact 2
Momentálně nedostupné

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní

Letní pneumatika Continental ContiPremiumContact 2 je ideální pro cesty v létě. Vzhledem k nízkému valivému odporu se pneumatika automobilu rovnoměrně rozevírá a je úsporná. Díky delší životnosti a častějším návštěvám čerpací stanice je tato pneumatika dlouhodobě dobrou investicí. Letní pneumatika funguje dobře na mokrých i suchých površích, takže se nemusíte starat o vaši bezpečnost v létě.

Proč Continental ContiPremiumContact 2? Continental ContiPremiumContact 2 je vítězem mnoha zkoušek pneumatik. Inovativní 3D drážky rychleji vypouštějí vodu, snižují brzdnou dráhu na mokrém povrchu vozovky a drasticky snižují riziko aquaplaningu.

Inovativní pneumatiky Continental. Značka Continental představuje nejmodernější technologii pneumatik. Není náhodou, že společnost investuje do výzkumu a vývoje a hledá optimální rovnováhu mezi designem, konstrukcí, složením a profilem. Společnost Continental dodává pneumatiky pro dvoukolové vozy, osobní automobily, dodávky a užitková vozidla. Jsou známé svým sortimentem letních pneumatik, čtyřletých pneumatik a zimních pneumatik.

Pneumatiky Premium splňují nejvyšší standardy a jsou vyvíjeny ve spolupráci s výrobci automobilů. Pneumatiky byly speciálně vyvinuty pro luxusní vozy, které jsou bohatě vybaveny různými komplexními elektronickými bezpečnostními systémy a dalšími systémy, které poskytují pohodlí. Pneumatiky s vysokým výkonem zajišťují perfektní držení stopy za všech podmínek.

EU štítek

EU
B
E
71 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)
Certifikát

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru