Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Výprodej

Yokohama Advan Sport V105

  • Přejít na testy pneumatiky
Rozměry
Šířka
295
Profil
30
Průměr
R19
100Y

Yokohama Advan Sport V105 je letní asymetrická pneumatika určená pro vysoce výkonné vozy. Dokonalá rovnováha sportu a pohodlí, vynikající výkon za mokra, nízký valivý odpor, úspora paliva a nízký hluk....
Více informací

Letní -69%
Advan Sport V105

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -69%

Yokohama Advan Sport V105 je letní asymetrická pneumatika určená pro vysoce výkonné vozy. Dokonalá rovnováha sportu a pohodlí, vynikající výkon za mokra, nízký valivý odpor, úspora paliva a nízký hluk. Pneu si zvolily např. značky Mercedes-Benz, Bentley, Audi nebo Porsche pro své vozy. Technické inovace se starají o účinnou ochranu proti vzniku aquaplaningu. Díky spektru širokých drážek na vnitřních ramenech odtéká voda rychle z plochy běhounu pneumatiky. Tvar dezénu zabraňuje nepříjemnému hluku.

EU štítek

EU
A
E
74 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru