Vážení zákazníci, vlivem sezónního vytížení a uzavřením obchodů došlo u našich dopravců k přetížení linek a zásilky se nyní doručují se zpožděním. Prosíme Vás o shovívavost a pochopení. Všichni dělají maximum. Děkujeme.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-silniční
    Zesílená

Barum Bravuris 3HM SUV

Rozměry
Šířka
255
Profil
55
Průměr
R19
111V

Barum Bravuris 3HM SUV je letní pneumatika určená pro off road a SUV automobily. Pneumatika má čtyři široké obvodové drážky, které v kombinaci s různě širokými lamelami zajišťují výborné vlastnosti...
Více informací

Letní -24%
Bravuris 3HM SUV

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -24%

Barum Bravuris 3HM SUV je letní pneumatika určená pro off road a SUV automobily. Pneumatika má čtyři široké obvodové drážky, které v kombinaci s různě širokými lamelami zajišťují výborné vlastnosti na mokré i suché vozovce, tuhost pneumatiky, a tím i stabilitu v zatáčkách a v neposlední řadě také kratší brzdnou dráhu. Široké drážky účinně odvádějí vodu z kontaktní plochy pneumatiky a zabraňují aquaplanningu a navyšují bezpečnost zejména ve vysokých rychlostech. Nová směs s přísadou siliky zároveň vytváří nízký valivý odpor pneumatiky. Snížený valivý odpor zabezpečuje nejen tichou komfortní jízdu, ale také úsporu paliva.

Pneumatika Barum Bravuris 3HM SUV, jako nástupce pneumatiky Barum Bravuris 2 vyniká hlavně vysokým kilometrovým výkonem při zachování optimálních jízdních vlastností, o čemž vypovídá označení HM, z anglického "high mileage" naznačující, že se jedná o pneumatiku s velmi dlouhou životností. Díky stabilitě a odolnosti se nabízí pro prémiové značky automobilů. Pneumatiky Barum poskytují svým zákazníkům ten nejlepší poměr mezi cenou a výkonem.

EU štítek

EU
C
E
73 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)
Certifikát

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru