Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-silniční

Bridgestone D Sport

Rozměry
Šířka
215
Profil
65
Průměr
R16
98H

Díky nízkému valivému odporu pneumatik Bridgestone D Sport dochází k výrazné úspoře paliva a nízkému opotřebení samotné pneumatiky. Zvládněte bravurně svou cestu, probuďte své smysly. Nejlepší brzdění za sucha. Sportovní...
Více informací

Letní
D Sport
Momentálně nedostupné

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní

Díky nízkému valivému odporu pneumatik Bridgestone D Sport dochází k výrazné úspoře paliva a nízkému opotřebení samotné pneumatiky. Zvládněte bravurně svou cestu, probuďte své smysly. Nejlepší brzdění za sucha. Sportovní profil pneumatiky Bridgestone D Sport zaručuje stabilitu a inovativní složení běhounu zvyšuje přilnavost zajišťující mimořádný brzdný výkon. Pneumatika Bridgestone D Sport vyniká skvělou přilnavostí za mokra, čímž pomáhá předcházet aquaplanningu. Vhodné pro osobní vozidla a SUV. Vynikající výkonnost za mokra. Skvěle přilne k suché i mokré vozovce a zajistí vám kratší brzdnou dráhu. Nejvyšší stabilita při zatáčení i jízdě na rovném úseku. Asymetrický profil dezénu, nová výztuž a optimalizovaná kostra maximalizují stabilitu, umožňují plně kontrolované a přesné projíždění zatáček a nabízejí lepší odezvu řízení. Optimalizované složení běhounové směsi pneumatik Bridgestone D Sport přispívá k výjimečné přilnavosti za mokra. Rozložení žeber a mezer na profilu běhounu odvádí vodu rychleji a spoléhá se na tuhé 3D lamely profilu pneumatiky Bridgestone D Sport, které podporují zatáčení a brzdnou sílu. Bridgestone D Sport je vysoce výkonná pneumatika, která vám umožní plně maximalizovat potenciál vašeho vozidla a pokračovat v jízdě s plnou kontrolou.

V rámci svého regionu provozuje Bridgestone 14 závodů pro výrobu pneumatik a souvisejících produktů, významné vývojové a výzkumné centrum a zkušební polygon. Bridgestone je největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů. Sídlo společnosti je v Praze. Bridgestone Europe má zastoupení ve více než 60 zemích s celkem více než 18 200 zaměstnanci. Bridgestone Europe se sídlem v Belgii je stoprocentní dceřinou firmou Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. Prémiové pneumatiky společnosti Bridgestone Europe se prodávají na celém světě. V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Prémiové zimní pneumatiky Bridgestone jsou ideální volbou pro bezpečnou jízdu nástrahami zimy.

EU štítek

EU
B
B
71 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru