Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-silniční

Bridgestone D Sport

Rozměry
Šířka
285
Profil
45
Průměr
R19
107V

Pneumatiky Bridgestone D-Sport jsou prvotřídní pneumatiky vhodné pro vysoce výkonná vozidla SUV a luxusní vozidla 4x4. Pneumatiky Bridgestone D-Sport zajišťují fantastickou stabilitu a ovladatelnost. To je spojeno s výjimečnými úrovněmi...
Více informací

Letní -29%
D Sport

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -29%

Pneumatiky Bridgestone D-Sport jsou prvotřídní pneumatiky vhodné pro vysoce výkonná vozidla SUV a luxusní vozidla 4x4. Pneumatiky Bridgestone D-Sport zajišťují fantastickou stabilitu a ovladatelnost. To je spojeno s výjimečnými úrovněmi bezpečnosti na suchém i mokrém povrchu vozovky.

Vynikající přilnavost: Pneumatiky Bridgestone D-Sport obsahují speciálně vyrobenou směs běhounu s vysokým obsahem oxidu křemičitého. Tato inovativní směs maximalizuje přilnavost na mokrém a suchém povrchu a zvyšuje trakci, což vede k lepší odezvě brzdění a snížené brzdné dráze. Fantastická stabilita na mokrých vozovkách: Jedinečný dezén pneumatik Bridgestone D-Sport zajišťuje vynikající výkon za mokra. Obvodové drážky ve středu běhounu jsou podepřeny postranními lamelami na blocích běhounu, aby účinně odváděla vodu z kontaktního náplasti. V důsledku toho je riziko aquaplaningu značně sníženo, což prakticky eliminuje riziko smyku na mokrých površích.

Vynikající jízdní vlastnosti: Pneumatiky Bridgestone D-Sport mají zesílenou konstrukci boční stěny, která maximalizuje přilnavost za sucha a výrazně zlepšuje jízdní vlastnosti. Výsledkem je výrazné zvýšení citlivosti řízení; vede k přesné kontrole na všech površích a při všech rychlostech.
Minimální hladiny hluku v pneumatikách: Konstrukce běhounu pneumatiky Bridgestone D-Sport je optimalizována tak, aby se snížila hladina hluku a zajistila se tak tichá jízda po celou dobu. To povede ke zlepšení komfortu.

EU štítek

EU
C
E
72 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru