Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-silniční

Continental 4x4Contact

Rozměry
Šířka
235
Profil
65
Průměr
R17
104H
MO,FR

Pneumatiky Continental 4x4Contact doporučují přední výrobci automobilů, vhodná například pro modely BMW X5, Land Rover Discovery a Volvo XC70. Vzájemné posunutí bloků dezénu na této pneumatice zajišťuje obzvláště tichou a...
Více informací

Letní -40%
4x4Contact

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -40%

Pneumatiky Continental 4x4Contact doporučují přední výrobci automobilů, vhodná například pro modely BMW X5, Land Rover Discovery a Volvo XC70. Vzájemné posunutí bloků dezénu na této pneumatice zajišťuje obzvláště tichou a komfortní jízdu po silnici. Rychlé reakce řízení a komfortní jízda. Početné lamely poskytují maximální záběr na silnici i v lehkém terénu. Komfortní jízda na silnici i v lehkém terénu. Nízká hlučnost a dobrý komfort jízdy na silnici. Nízká hlučnost.

Dobrá ochrana proti aquaplaningu. Početné lamely poskytují maximální záběr na silnici i v lehkém terénu. Nízká hlučnost a dobrý komfort jízdy na silnici. Široké obvodové i příčné dezénové drážky zajišťují vynikající ochranu proti vzniku aquaplaningu. Vzájemné posunutí bloků dezénu na této pneumatice zajišťuje obzvláště tichou a komfortní jízdu po silnici. Dobrá trakce v lehkém terénu.

Široké obvodové i příčné dezénové drážky zajišťují vynikající ochranu proti vzniku aquaplaningu. Při konstantní rychlosti jsou vibrace ve směsi nižší. Velmi dobrá směrová stabilita. Vynikající ochrana proti aquaplaningu. Skvělá trakce na silnici i v lehkém terénu. Komfortní pneumatika pro vozidla s pohonem 4x4. Pneumatiky s německou technologií, Continental nabízí prémiové pneumatiky s optimálním brzdným výkonem a bezpečností.

EU štítek

EU
C
E
71 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)
Certifikát

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru