Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Super kvalita/výkon

Sailun SL 12

Rozměry
Šířka
205
Profil
-
Průměr
R14
109/107R
C

Pneumatika Sailun SL 12 je celoroční pneumatika pro lehká nákladní vozidla určená pro dodávky a náročné regionální aplikace. Široké rameno: Široké rameno snižuje emise hluku a zlepšuje stabilitu. Složení směsi...
Více informací

Letní -36%
SL 12
2 360 Kč 1 499 Kč Cena s DPH Momentálně nedostupné

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -36%

Pneumatika Sailun SL 12 je celoroční pneumatika pro lehká nákladní vozidla určená pro dodávky a náročné regionální aplikace. Široké rameno: Široké rameno snižuje emise hluku a zlepšuje stabilitu. Složení směsi je navrženo tak, aby tato pneumatika dosáhla maximálního km nájezdu. Extra široké klikaté drážky zajišťují vyšší bezpečnost na mokré vozovce a výjimečné pohodlí i při nízké rychlosti. Letní pneumatika Sailun SL 12 určená pro dodávky a lehčí užitkové vozy. Díky symetrickému vzoru s extra širokými drážkami poskytuje pneumatika Sailun SL 12 vynikající trakci na mokru a tichou a pohodlnou jízdu, zatímco vylepšená směs je navržena tak, aby poskytovala výjimečný kilometrový výkon.

Větší množství drážek zlepšuje odvod tepla a brzdění pneumatik Sailun SL 12. Díky symetrickému vzoru s velmi širokými drážkami poskytuje pneumatika Sailun SL 12 vynikající trakci za mokra a klidnou, pohodlnou jízdu. Cik-cak drážky: Extra široké klikaté drážky pneumatik Sailun SL 12 zajišťují lepší trakci za mokra a výjimečnou trakci při nízké rychlosti. Mikro trubičky s plnou hloubkou: Zlepšují odvod tepla a trakci pneumatiky Sailun SL 12. Široká ramena pneumatiky Sailun SL 12 snižují hlučnost provozu na pozemních komunikacích a zlepšují boční stabilitu..

Společnost pro značku pneumatik Sailun od začátku spojila technické zkušenosti s inovativním výzkumem a vývojem s cílem navrhnout a vyrobit pneumatiky světové třídy pro všechny typy vozidel. Výrobce Sailun je třetím největším výrobcem pneumatik v Číně. Prodává je ve více než 50 zemích po celém světě. Pneumatiky Sailun vytvořily záviděníhodnou pověst po celém světě jako výrobce a dodavatel kvalitních pneumatik s vysokou přidanou hodnotou. Sailun dokáže vyrobit 41,6 milionů pneumatik ročně, z toho 7,3 milionů pneumatik pro osobní automobily. Značka Sailun byla založena v roce 2002 v oblasti hospodářského a technologického rozvoje v Qingdao v Číně. Společnost Sailun, která pokrývá celou řadu aplikací, vyrábí pneumatiky pro všechny typy každodenního používání.

EU štítek

EU
C
E
72 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru