Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Vodící (řízená)/Všechny
  • Prémiová kvalita

Hankook AL20

Rozměry
Šířka
315
Profil
60
Průměr
R22.5
154L

Pneumatika Hankook AL20 je pneumatika vyrobená především pro dodávkové a nákladní automobily. Pneumatika má špičkovou přilnavost na mokré i suché vozovce. Konstrukce pneumatiky Hankook AL20 (řízená): Struktura nárazníků poskytuje minimální...
Více informací

-41%
AL20
18 730 Kč 11 097 Kč Cena s DPH Momentálně nedostupné

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

-41%

Pneumatika Hankook AL20 je pneumatika vyrobená především pro dodávkové a nákladní automobily. Pneumatika má špičkovou přilnavost na mokré i suché vozovce. Konstrukce pneumatiky Hankook AL20 (řízená): Struktura nárazníků poskytuje minimální deformace pro nižší spotřebu paliva, Konstrukce kordových vláken pneumatiky zaručuje minimální deformace kostry pro vyšší odolnost, Patní sekce pneumatiky je upravena pro delší životnost a lepší protektorovatelnost. Hankook AL20 má vysokou ovladatelnost za jakýchkoliv podmínek. Pneumatika Hankook AL20 je navržena na všechny pozice v regionálním provozu. Nákladní pneumatika Hankook AL20 je přátelská k životnímu prostředí s vylepšeným využitím paliva a dlouhým km proběhem. Pneumatika Hankook AL20 vyniká skvělou přilnavostí za mokra, a tím pomáhá předcházet aquaplanningu.

Široký dezén s drážkami spolu s unikátním složením směsi pneumatiky Hankook AL20 dodávají běhounu rovnoměrné opotřebení a výborný kilometrový nájezd. Nízká hlučnost a efektivní hospodárnost doplňují celkový pozitivní vliv pneumatiky Hankook AL20 (řízená). Dezén pneumatiky Hankook AL20 umožňuje efektivní ochranu proti zachytávání kamínků. Díky nízkému valivému odporu dochází k výrazné úspoře paliva a nízkému opotřebení samotné pneumatiky. Bočnice a směs běhounu se stará o rovnoměrné opotřebení a vysoký kilometrový výkon pneumatiky. Pneumatika Hankook AL20 skvěle přilne k suché i mokré vozovce a zajistí vám kratší brzdnou dráhu. Pneumatika Hankook AL20 se vyznačuje vysokou řídící a směrovou stabilitou. Inovativní provedení běhounu se stupňovitými žebry a velkými rameny zajišťuje vynikající příčnou stabilitu i precizní ovladatelnost Hankook AL20 (řízená).

Hankook nabízí kvalitní pneumatiky se silným brzdným výkonem, hladkou manipulací, vysokou bezpečností a dokonalým jízdním komfortem. Nyní má výzkumná a vývojová centra v Koreji, USA, Německu, Číně a Japonsku. Pneumatiky Hankook vynikají především vysokými a vyváženými užitnými parametry danými soustavnou aplikací nejmodernějších poznatků z vlastní výzkumné a vývojové základny. Korejský výrobce Hankook je nyní desátým největším světovým výrobcem pneumatik. Výrobky jsou ekologicky šetrné a zabezpečují maximální zážitek z jízdy. U nákladních pneumatik uživatelé oceňují zejména vysoké kilometrové výkony. Cílem Hankook je poskytnout bezpečný, příjemný a pohodlný jízdní zážitek. Hankook Tire je jeden z největších a nejrychleji rostoucích výrobců pneumatik pro osobní automobily, lehké nákladní vozy, 4x4 a SUV, nákladní automobily a autobusy. Hankook Tire vyvíjí špičkové technologie pro zvýšení zákaznické spokojenosti.

EU štítek

EU
C
B
70 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru