Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Záběrová (poháněná)
  • Prémiová kvalita

Hankook DL10+

Rozměry
Šířka
315
Profil
60
Průměr
R22.5
152L
TL M+S 3PMSF

Záběrová pneumatika Hankook DL10+ se sníženou mírou hlučnosti díky technologii inovativního uspořádání bloků. Pneu přináší maximální ekonomickou účinnost díky nízké spotřebě paliva a vysokému kilometrovému průběhu. Technologie 3D lamel, použitá...
Více informací

DL10+
Momentálně nedostupné

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Záběrová pneumatika Hankook DL10+ se sníženou mírou hlučnosti díky technologii inovativního uspořádání bloků. Pneu přináší maximální ekonomickou účinnost díky nízké spotřebě paliva a vysokému kilometrovému průběhu. Technologie 3D lamel, použitá pro pneumatiky Hankook DL10+, kromě toho zaručuje dobrou podélnou a příčnou přilnavost k vozovce, jakož i směrovou a boční stabilitu. Stejně jako všechny ostatní pneumatiky výrobce Hankook, určené na poháněné nápravy, je i tato nová celoroční pneumatika označena tzv alpským symbolem (3PMSF) a značením M+S. 3D lamely ve tvaru písmene V, zaručují mimořádnou trakci pneumatiky a přilnavost jak na zasněžené, tak i na mokré vozovce, a to bez kompromisů z hlediska životnosti.

Pneumatika Hankook DL10+ se vyznačuje především nízkou mírou hlučnosti a z tohoto důvodu poskytuje vysoký komfort jízdy. Nízký valivý odpor pneumatik Hankook DL10+ umožňuje efektivní spotřebu paliva. Speciální tvar dezénu pneumatiky Hankook DL10+ zaručuje rovnoměrné opotřebení i v nepřetržitém provozu, a tím dosahuje nejdelší možné životnosti. Hankook DL10+ je nákladní pneu doporučená pro hnací nápravy vozidel. Pneumatika Hankook DL10+ je maximálně šetrná k životnímu prostředí díky zredukování toxických látek a CO2. Díky rovnoměrnému opotřebení má pneumatika dlouhou životnost. Široké obvodové drážky pneumatiky účinně odvádí vodu. Inovované ramenní bloky pneumatiky zabraňují nepravidelnému opotřebení a zaručují dokonalý trakční výkon. Střídavé úhly drážek pomáhají odolávat zadržování kamenů a zlepšují trakci po celou dobu životnosti pneumatiky.

Hankook Tire je jeden z největších a nejrychleji rostoucích výrobců pneumatik pro osobní automobily, lehké nákladní vozy, 4x4 a SUV, nákladní automobily a autobusy. Hankook Tire vyvíjí špičkové technologie pro zvýšení zákaznické spokojenosti. Hankook dodává pneumatiky do 185 zemí a je celosvětově na sedmém místě v prodeji. Společnost má více než 14 000 zaměstnanců ve čtyřech regionálních centrálách, více než dvaceti zahraničních pobočkách, pěti vývojových centrech a má 70 % příjmů prostřednictvím zahraničních trhů. Díky technologii KONTROL vycházejí z výroby pneumatiky, které vykazují příznivé vlastnosti v těch čtyřech oblastech, které zákazníci považují za klíčové při výběru vhodných pneumatik, a to: výkon, bezpečnost, pohodlí a vliv na životní prostředí. Výrobce pneumatik Hankook je již dlouhou dobu aktivní na poli sportu. Nyní se rozhodl sponzorovat Real Madrid CF. Hankook roztáčí kolo svých sportovních aktivit ještě více a nyní podepsal smlouvu s globální účinností s fotbalovým klubem Real Madrid CF. Smlouva je platná od června 2016 a je uzavřená na tři nadcházející herní období.

EU štítek

EU
C
C
75 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru