Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Bridgestone Blizzak LM001E

  • Přejít na testy pneumatiky
Rozměry
Šířka
205
Profil
55
Průměr
R16
91H
MO

Prémiové pneumatiky společnosti Bridgestone Europe se prodávají na celém světě. Pneumatika Bridgestone Blizzak LM001E nabízí přesné jízdní vlastnosti, vysokou stabilitu a skvělou přilnavost na sněhu. Zimní pneumatiky Bridgestone jsou ideální...
Více informací

Zimní -51%
Blizzak LM001E

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Zimní -51%

Prémiové pneumatiky společnosti Bridgestone Europe se prodávají na celém světě. Pneumatika Bridgestone Blizzak LM001E nabízí přesné jízdní vlastnosti, vysokou stabilitu a skvělou přilnavost na sněhu. Zimní pneumatiky Bridgestone jsou ideální volbou pro bezpečnou jízdu všemi nástrahami zimy. Nejnovější konstrukce této zimní pneumatiky poskytuje ještě lepší trakci a brzdění na sněhu, navíc s vyšší odolností vůči opotřebení. Nový vzorek odvádí vodu a rozbředlý sníh pryč z kontaktní plochy mnohem rychleji, zaoblené dezénové bloky zlepšují průtok vody a dávají lepší přilnavost a kontakt s vozovkou.

EU štítek

EU
B
C
72 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru