Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Zesílená

Goodyear Ultra Grip 7+

  • Přejít na testy pneumatiky
Rozměry
Šířka
205
Profil
55
Průměr
R16
94H
FP

Zimní pneumatika Goodyear Ultra Grip 7+ se od Ultra Grip 7 liší vylepšenou směsí a spolehlivě vás podrží za každého počasí. Bezpečná jízda i na zasněžené nebo namrzlé vozovce. Pneu...
Více informací

Zimní -47%
Ultra Grip 7+

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Zimní -47%

Zimní pneumatika Goodyear Ultra Grip 7+ se od Ultra Grip 7 liší vylepšenou směsí a spolehlivě vás podrží za každého počasí. Bezpečná jízda i na zasněžené nebo namrzlé vozovce. Pneu s dlouhou vydrží a zároveň nízkou spotřebou paliva. Pneu Goodyear Ultra Grip 7+ je pro vás ideální volbou. Pokud je pro vás důležitá bezpečnost v proměnlivém počasí, aniž byste museli slevit z nároků na výkonnost, nemusíte hledat dále.

Vaflové lamelování dezénu = optimální záběr pneu a přilnavost k vozovce. Vynikající vlastnosti na suchu, mokru a zároveň na sněhu a ledu. Výborný kontakt pneu s vozovkou i za mokra. Zdvojené odvodové V drážky: směrové drážky pro průjezd sněhem, vysoký počet drážek v běhounu pro odvod rozbředlého sněhu a vody, hluboké hlavní drážky pro vysoký výkon pneu na mokru. Výrazná odolnost pneu vůči aquaplaningu a zlepšená ovladatelnost.

Navíc díky nízkému obsahu polyaromátů a nízkému valivému odporu pneu přináší sníženou spotřebu paliva a řadí se mezi ekologické pneumatiky.

UltraGrip 7+ pneumatika je homologována pro BMW (pneumatika pro prvovýbavu). Nicméně pneumatika může být samozřejmě použita a montována na vozidla jiných značek.

Pneumatika s ochranou ráfku (FR). RunOnFlat dojezdová pneumatika. Pneumatiky RunOnFlat zaručují vysoký komfort jízdy. Defektu a následné ztrátě tlaku si ani nevšimnete. Proto se RunOnFlat pneumatiky mohou montovat pouze na vozidla vybavená fungujícím systémem monitorování tlaku v pneumatikách.

Žádný problém v případě defektu a pneu vám dovolí dojet až 80 km i po ztrátě tlaku. Zároveň je použitelná i na standartních ALU kolech a není nutné vozit rezervní pneumatiku.

U pneumatiky UltraGrip 7+ dochází k vylepšení běhounové směsi a konstrukce kostry pneumatiky, které mají za výsledek zlepšení odolnosti vůči aquaplaningu (zejména u užších rozměrů) a rovnoměrnější opotřebení a tím zvýšení kilometrového proběhu (zejména u širších rozměrů). Zvýšená bezpečnost.

EU štítek

EU
C
E
67 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru