Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Zesílená
  • Prémiová kvalita

Hankook W320 Winter i*cept evo2

  • Přejít na testy pneumatiky
Rozměry
Šířka
295
Profil
30
Průměr
R19
100W
FR

Pneumatika Hankook W320A Winter i*cept evo2 nahrazuje ICEBEAR W310 vyniká přilnavostí na sněhu a mokré vozovce, odolává aquaplanningu a spolehlivě zvládá rozbředlý sníh. Styčná plocha s vozovkou byla rozšířena a...
Více informací

Zimní
W320 Winter i*cept evo2

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Zimní

Pneumatika Hankook W320A Winter i*cept evo2 nahrazuje ICEBEAR W310 vyniká přilnavostí na sněhu a mokré vozovce, odolává aquaplanningu a spolehlivě zvládá rozbředlý sníh. Styčná plocha s vozovkou byla rozšířena a spolu s velkým počtem hran zajišťuje skvělou trakci a chování na sněhu a ledu.

Struktura lamel nabízí optimální výkon na sněhu a ledu, excelentní brzdný výkon a skvělou trakci. Nová směs a počítačem navržený asymetrický dezén pro snížení valivého odporu, hlučnosti pneumatiky a spotřeby paliva.

Nový EU štítek

EU
Hankook
295/30 R19 100W
C
D
73 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru