Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-zimní
    Zesílená

Nokian Nordman RS2 SUV

Rozměry
Šířka
235
Profil
55
Průměr
R18
104R

Nokian Nordman RS2 má vynikající přilnavost při brzdění a zrychlování, vzhledem k zaměření však omezenou životnost a vyšší míru hlučnosti. Široké obvodové drážky pneumatik Nokian Nordman RS2 SUV zaručují, vysokou...
Více informací

Zimní -49%
Nordman RS2 SUV
8 539 Kč 4 377 Kč Cena s DPH Momentálně nedostupné

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Zimní -49%

Nokian Nordman RS2 má vynikající přilnavost při brzdění a zrychlování, vzhledem k zaměření však omezenou životnost a vyšší míru hlučnosti. Široké obvodové drážky pneumatik Nokian Nordman RS2 SUV zaručují, vysokou přilnavost a stabilní jízdní vlastnosti na zimních vozovkách. Inovativní dezén udrží auto ve správné stopě i na kluzkém povrchu. Potenciál k úsporám paliva jako výsledek sníženého valivého odporu pneumatik Nokian Nordman RS2 SUV. Moderní konstrukce dezénu, vynikající jízdní vlastnosti pneumatiky Nokian Nordman RS2 SUV v zimních podmínkách a vysoký kilometrový výkon. Optimalizovaná zimní směs pneumatiky Nokian Nordman RS2 SUV zkracuje brzdnou dráhu, prodlužuje kilometrový výkon a snižuje valivý odpor, to zaručuje, že vozidlo i vaše náklady zůstanou vždy pod kontrolou. Krátká brzdná dráha a optimální trakce na sněhem pokrytých vozovkách. Nejdůležitější vlastnosti a charakteristiky pneumatik Nokian Nordman RS2 SUV: Rychlý odvod vody a rozbředlého sněhu, dobrý záběr na sněhu, jízdní stabilita a vysoký kilometrový výkon, vysoká bezpečnost a nízké náklady. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatik Nokian Nordman RS2 SUV znamená kratší brzdnou dráhu na sněhu. Nově vyvinutá zimní směs pneumatiky Nokian Nordman RS2 SUV, kombinace dezénových bloků a bočních lamel zajišťuje optimální trakci a krátkou brzdnou dráhu na zasněžených silnicích. Profil pláště pneumatiky s plochým nárazníkem snižuje možnosti vzniku smyku. Kompaktní ramenní bloky pneumatiky Nokian Nordman RS2 SUV spolu s blokovým typem dezénu snižují nestejnoměrnost opotřebovávání a zvyšují kilometrový výkon. Vyšší bezpečnost v zatáčkách i na mokrém povrchu. Přesazené bloky dezénu spolu s průběžným středovým žebrem redukuje hluk pneumatik Nokian Nordman RS2 SUV i při jízdě na suché vozovce. Diagonální ramenní drážky odvádějí vodu a rozježděný sníh z místa kontaktu pneumatiky Nokian Nordman RS2 SUV s vozovkou a zlepšují tak brzdné a záběrové vlastnosti. Zimní pneumatika Nordman RS2 zajišťuje příjemnou jízdu v nestabilním zimních podmínkách, zejména v oblastech výskytu extrémních zimních podmínek(sníh, led, mráz) a je tak určena zejména pro severské oblasti s dostatkem sněhu a výskytem vysokých mrazů. Robustní ramenní bloky a kompaktní bloková struktura ve středové sekci pneumatiky Nokian Nordman RS2 SUV dezénu zlepšují směrovou stabilitu i při zatáčení na mokré vozovce.

Nokian se stal specialistou a odborníkem na zimní pneumatiky hlavně díky svým dlouholetým zkušenostem s tvrdou severskou zimou. Firma Nokian jako první uvedla na trh zimní pneumatiku s hodnotami AA ve spotřebě paliva a přilnavosti na mokré vozovce. Pneumatiky Nokian se vyrábí pro osobní vozy, lehká nákladní auta i stroje. Díky testům pneumatik v extrémních podmínkách je o společnosti Nokian známo, že je specialistou na pneumatiky do náročného prostředí. Zaměřují se na jízdu v extrémních podmínkách napříč všemi ročními obdobími a také jejich letní pneumatiky pravidelně vyhrávají testy. Nokian patří mezi pár výrobců, kteří vyrábějí nahrotované gumy pro zimní provoz. Další centrum má v jižním Finsku, kde pro změnu testuje pneumatiky určené pro letní provoz. Pokud jezdíte často horskými oblastmi, pak jsou pro vás pneumatiky Nokian tou nejlepší volbou. Na severu Finska za polárním kruhem si postavil moderní testovací centrum, kde probíhají testy nejnovějších pneumatik v drsných přírodních podmínkách.

Nový EU štítek

EU
Nokian
235/55 R18 104R
E
C
72 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru