Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Doporučujeme

Continental VancoWinterContact

Rozměry
Šířka
225
Profil
55
Průměr
R17
109/107T
C

Vysoká ochrana proti aquaplaningu a kratší brzdná dráha na mokré vozovce. 3D lamely se vzájemně podpírají a zvyšují tak celkovou stabilitu. Nižší valivý odpor. Kratší brzdná dráha a vyšší trakce...
Více informací

Zimní -40%
VancoWinterContact

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Zimní -40%

Vysoká ochrana proti aquaplaningu a kratší brzdná dráha na mokré vozovce. 3D lamely se vzájemně podpírají a zvyšují tak celkovou stabilitu. Nižší valivý odpor. Kratší brzdná dráha a vyšší trakce na sněhu. Nová směs se silikou snižuje ztráty energie a zlepšuje hodnotu valivého odporu pneumatiky. Navíc drážky běhounu a ramenní bloky zvyšují kompresi sněhu v drážkách.

Spolehlivý zimní expert: bezpečný a hospodárný. Proudění vody v širokých obvodových drážkách bylo optimalizováno, což zajišťuje vysokou aquaplaningovou bezpečnost. Výsledkem je kratší brzdná dráha na mokré vozovce. Pro dodávky, užitková vozidla a obytné vozy.Váš ideální společník pro zimní sezónu. Kratší brzdná dráha a lepší trakce na sněhu. Optimalizovaný dezén zajišťuje lepší interakci se sněhem, což vede ke kratší brzdné dráze.

EU štítek

EU
B
C
73 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)
Certifikát

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru