Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Upřesnit parametry

Pneumatiky Continental jsou pro většinu řidičů symbolem bezpečí a spolehlivosti. Vyzkoušejte si i vy jistou jízdu na zimních, letních nebo celoročních pneu z dílny této německé značky.

Continental – bezpečnost vždy na prvním místě

Pneumatiky Continental pochází z jedné velké německé korporace – Continental AG, která vznikla v německém Hannoveru již v roce 1871! Tradice výroby těchto německých, kvalitních pneumatik je proto opravdu dlouhá. Vedle klasických plášťů vyrábí Continental také brzdové systémy a jiné „vymoženosti“ do automobilů.

Počtem vyrobených kusů za rok se Continental řadí mezi největší výrobce pneumatik na světě. Pod celý koncern Continental AG spadá dalších devět různých značek pneumatik. Continental jako takový je ale značkou hlavní.

Na rozdíl od konkurence, a trošku překvapivě, Continental nesponzoruje žádné automobilové závody, ale fotbal.

Continental nabízí letní i velice kvalitní zimní pneu za nejlepší ceny. Mezi nejprodávanější zimní modely Continental patří ty s rozměry 195/65 R15.

Continental je čtvrtý největší výrobce pneumatik na světě a vyrábí široké spektrum pneumatik – od užitkových a SUV pneu, přes zimní (oblíbené jsou Continental WinterContact TS 860, které uspěly i v nezávislých testech), letní (např. ContiPremiumContact 5)  i celoroční pneumatiky pro osobní auta, až po moto pneu nebo pláště pro bicykly.

Nejoblíbenějším modelem užitkových pneu Continental jsou Continental ContiVanContact 200, které se vyznačují robustní konstrukcí kostry a zesílenými bočnicemi. To zaručuje velkou nosnost i jízdní stabilitu.

Řidiči SUV si oblíbili především model Continental ContiCrossContact UHP. Důvodem je jeho krátká brzdná dráha zaručená bionickým profilem, vysoká stabilita v zatáčkách a celková bezpečnost i při rychlé jízdě po silnicích (což jistě ocení nejen řidiči na německých dálnicích).

Z široké nabídky moto pneu Continental si vyberou řidiči skútrů, terénních motorek i silnějších silničních strojů. Díky důkladnosti německého výrobce si řidiči všech typů motocyklů mohou být jistí, že si jízdu náležitě užijí a bezpečně dojedou do cíle.

Kromě vývoje a výroby pneumatik se firma Continental zabývá i dalšími oblastmi automobilového průmyslu – vývojem brzdných systémů, bezpečnostních prvků do vozidel nebo pohonných jednotek – a to vše s příslovečnou německou důsledností.

A německá preciznost se odráží i v celkovém přístupu firmy, ve kterém je bezpečnost vždy na prvním místě. Z tohoto důvodu se Continental snaží neustále přicházet s inovacemi a progresivními řešeními při vývoji nových modelů pneumatik. Na tomto cíli pracuje přes 200 000 vysoce kvalifikovaných pracovníků ve třiapadesáti zemích. Proto se také pneumatiky Continental dlouhodobě těší vysoké důvěře ze strany řidičů.

Nahoru