Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Upřesnit parametry

Firma Dunlop patří mezi přední inovátory na trhu pneumatik. V naší nabídce najdete celou řadu špičkových modelů zimních i letních pneu, díky kterým si užijete každý kilometr své cesty.

Bohužel nebyly nalezeny žádné položky
Zkuste to jinak, nebo se obraťte na našeho specialistu. Kontakty naleznete ZDE

Dunlop – od počátku inovativní značka

Firma Dunlop je skutečným průkopníkem ve svém oboru. John Boyd Dunlop získal patent na pneumatiku už v roce 1888, firmu založil o rok později. A do následné historie pneumatik společnost zasáhla opravdu výrazně. V roce 1935 například vůz s pneumatikami Dunlop pokořil rychlost 480 km/h, v roce 1945 zase Dunlop začal vyrábět bezdušové pneumatiky.

Slavná značka zásobuje britský šampionát cestovních vozů BTCC. Nesmazatelnou stopu pravidelně zanechává i ve vytrvalostních závodech 24 hodin Le Mans, kterým dodává pneumatiky pro nižší kategorii LMP speciálů. A pneumatiky Dunlop najdete také v motocyklových soutěžích Moto 3 a Moto 2.

Na pneu Dunlop se však můžete svézt i vy. Podívejte se na nejoblíbenější pneumatiky Dunlop v naší nabídce, nejčastěji jsou to ty s rozměry 205/55 R16.

Pneumatiky značky Dunlop se po českých silnicích prohánějí obuté na osobních autech, SUV, užitkových vozech i motorkách. Firma s dlouholetou tradicí je proslulá svým inovativním přístupem, a tak řidiče vždy překvapí něčím extra. Pro osobní vozy proto nabízí Dunlop vždy pneumatiky prémiové kvality – a to jak sezónní, tak celoroční pneu.

Na předních příčkách oblíbenosti se mezi řidiči dlouhodobě drží letní model Dunlop SP BluResponse. Cení si na něm především spolehlivosti a dlouhé životnosti. Předností těchto pneu je i krátká brzdná dráha na mokru i suchu a dobrá odezva vozovky, která umožňuje přesnější a jistější ovládání vozidla.

Krom názoru ostatních řidičů mají velkou vypovídací hodnotu i profesionální testy pneumatik. V těch bodovaly zimní pneumatiky SP Winter Sport 4D. Důvodem jejich úspěchu byly jejich vyvážené jízdní vlastnosti (na mokrém, zasněženém i suchém povrchu) a nízká spotřeba paliva.

Vysokou kvalitu si drží i pneumatiky Dunlop pro SUV a off roady. Ty poskytují obstojnou přilnavost na mokrých silnicích, stejně jako schopnost prevence aquaplaningu. Řidiči si krom dobrých jízdních vlastností těchto pneumatik pochvalují i poměrně nízkou hlučnost a přiměřenou pořizovací cenu.

V kategorii moto pneu se Dunlop může pochlubit nabídkou kvalitních pneumatik pro silniční, závodní i terénní jízdu. Motorkáři si je pořizují zejména kvůli spolehlivosti na mokré vozovce a stabilitě při náklonech v zatáčkách.

Na svých stránkách výrobce píše: „Naše kola se nikdy nezastaví.“ Tento výrok lze chápat jako důkaz víry ve vlastní výrobky. Jde ale také o narážku na neustálé inovace, které z dílny Dunlop přicházejí téměř nepřetržitě už 125 let. Jejich přístup je pochopitelný – když se světu uvedete jako vynálezci moderní pneumatiky, jedná se o velký závazek.

Nahoru