Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Upřesnit parametry

Pneumatiky Goodyear toho vydrží opravdu hodně, což mohou dosvědčit závodníci NASCAR i astronauti, kteří přistáli na měsíci. Přesvědčte se o jejich odolnosti i vy.

Bohužel nebyly nalezeny žádné položky
Zkuste to jinak, nebo se obraťte na našeho specialistu. Kontakty naleznete ZDE

Goodyear – pneumatiky, které se dostaly až na měsíc

Společnost Goodyear, výrobce vysoce kvalitních pneumatik, byla založena v roce 1898 v severoamerickém Ohiu. Za  své jméno vděčí vynálezci vulkanizovaného kaučuku, Charlesi Goodyearovi. Díky své skvělé pověsti začala společnost brzy spolupracovat s Henrym Fordem a již v roce 1908 měly vozy Ford obuty právě pneumatiky Goodyear.

V roce 1921 vyrobila společnost Goodyear první pneumatiky pro off-road využití a soustavně rozšiřovala svoji výrobu. V roce 1951 vyrobila pneumatiku s pořadovým číslem 1 000 000 000, ale mířila mnohem výš. Doslova. Goodyearu se totiž povedlo něco neuvěřitelného: vyrobil pneumatiky, které se ocitly na Měsíci.

Podívejte se na nejprodávanější pneumatiky Goodyear, které máme skladem. Mezi nejoblíbenější patří například letní pneu s rozměry 205/55 R16.

Mezi zimními pneumatikami pro osobní automobily se největší oblibě řidičů těší Goodyear Ultra Grip 9. Důvodem je jejich výhodná cena, ale také prvenství v testu zimních pneumatik ADAC 2016. Model zabodoval zejména vyváženými vlastnostmi při jízdě na mokrém i zasněženém povrchu a úspornou jízdou. V létě pak řidiči sázejí na prémiovou kvalitu modelu Goodyear EfficientGrip Performance.

Firma Goodyear je prvním výrobcem, který na trh uvedl off-road pneumatiky. Není proto překvapením, že právě tento typ pneu patří k rodinnému stříbru společnosti. Z nepřeberného množství modelů prémiových pneu pro SUV a 4×4 si vybere i ten nejnáročnější řidič. Mezi nejoblíbenější produkty tohoto typu se řadí model Goodyear Efficientgrip SUV. Poskytují totiž prémiovou kvalitu a dobré jízdní vlastnosti v terénu i na silnici.

Z čeho vybírat mají ale i majitelé užitkových vozů a dodávek. Těm firma Goodyear nabízí širokou nabídku pneumatik pro lehká nákladní vozidla. Oblíbeným modelem užitkových pneu je pak třeba EfficientGrip Cargo, který si profesionální řidiči oblíbili pro jeho odolnost vůči opotřebení, krátké brzdné dráze i úspoře paliva.

Neopomenutelnou součástí firemní politiky je pro značku Goodyear také ohled na životní prostředí. V roce 2001 proto přišla s modelem pneumatiky Bio Tred, který je vyrobený na bázi kukuřičného škrobu. V současnosti její vývojáři usilovně pracují na pneumatice z obnovitelné biomasy.

Tato americká společnost se však neomezuje pouze na obutí pro automobily. V roce 1909 totiž vyrobila vůbec první pneumatiku pro letadla a v roce 1983 první radiální pneumatiku pro letadla civilní.

Dlouhá historie značky Goodyear ji právem řadí mezi špičku v oboru. O jejím významném podílu na globálním trhu hovoří i 69 000 zaměstnanců vyrábějících pneumatiky v 52 závodech ve 22 zemích.

Goodyear je také výhradním dodavatelem pneumatik pro závody NASCAR. Do roku 1998 tato značka také podporovala závody F1 a je stále historicky nejúspěšnějším dodavatelem pneumatik v jejich historii.

Nahoru