Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Upřesnit parametry

Pneumatiky Matador odpovídají svému jménu – jsou odolné proti opotřebení a mají dlouhou životnost. V naší nabídce najdete letní i zimní pneu této značky.

Bohužel nebyly nalezeny žádné položky
Zkuste to jinak, nebo se obraťte na našeho specialistu. Kontakty naleznete ZDE

Matador – slovenský vytrvalec na poli pneu

Někoho možná překvapí, že pneumatiky Matador pocházejí ze Slovenska. V roce 1905 byla založena společnost Matador Bratislava, která v roce 1947 přešla v dnes již známou společnost Matador. Do roku 1931 se jednalo o jediného výrobce pneumatik na území Československa. Matador dlouho fungoval jako soukromý podnik, v roce 1946 však došlo k jeho zestátnění.  

V současné době exportuje 87 % vyrobených pneumatik do USA a na evropský trh, dříve Matador podporoval svými výrobky také známé automobilky Škoda a Tatra.

Pneumatiky Matador se staly značkou kvality a zárukou skvělých jízdních vlastností. Vyzkoušejte si ty nejoblíbenější modely Matador i vy. Mezi nejprodávanější patří užitkové zimní pneu s rozměry 195/70 R15.

Po privatizaci v roce 1995 se značka Matador vydala vstříc novým výzvám, snaha prosadit se na globálním trhu s sebou však nesla nutnost neustálých inovací. I proto si slovenského výrobce vzala v roce 1998 pod křídla německá skupina Continental a od roku 2007 v něm má majoritní podíl.

Od té doby učinil Matador výrazný krok vpřed, výrazně rozšířil své produktové portfolio a zvýšil kvalitu produktů – v současnosti vyrábí celou škálu profilů včetně užitkových pneu, pneumatik pro SUV i off-roadových gum.

Dlouhodobě oblíbenými pneumatikami pro SUV a off-roady jsou ty z řady Matador MP82 Conquerra 2. Mezi jejich přednosti patří vynikající přilnavost k vozovce v prudkých zatáčkách, dobrá ovladatelnost, nízká míra hluku i poměrně nízký valivý odpor.

Majitelé užitkových vozů si nejvíce oblíbili řadu Matador MPS330 Maxilla 2, která má masivní konstrukci, a poskytuje tak vysokou odolnost proti opotřebení i při vyšším počtu najetých kilometrů. Bezpečnost jízdy zajišťuje díky krátké brzdné dráze a snadné ovladatelnosti vozidla.

Matador nabízí i celoroční pneumatiky, svůj první model uvedla firma na trh roku 2004. Šlo o pneu MP61 Adhessa, který si řidiči okamžitě oblíbili díky skvělým jízdním vlastnostem (například dobrému pružení při nerovnostech na vozovce) a zároveň výhodné pořizovací ceně. V nabídce tohoto výrobce samozřejmě najdete také kvalitní sezónní pneu – například letní model pneumatik Matador MP47 Hectorra 3 nebo zimní Matador MP54 Sibir Snow.

Dynamika značky se projevuje i tím, že se její činnost stále více orientuje i na oblasti mimo samotné gumárenství, tedy na širší odvětví výroby automobilových komponentů. Pro vývoj automobilových pásů a součástek plně využívá kapacitu svých výzkumných oddělení a následně je testuje v náročných podmínkách, třeba na závodních okruzích.

Nahoru