Vážení zákazníci, vlivem sezónního vytížení může u našich dopravců docházet ke zpoždění dodání Vaší objednávky. Prosíme Vás o shovívavost a pochopení. Děkujeme.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Zesílená
  • Doporučujeme
    Prémiová kvalita

Nexen N*Blue 4Season 2

Rozměry
Šířka
225
Profil
45
Průměr
R17
94W

Celoroční pneumatika s krátkou brzdnou dráhou na suchu a lepší ovladatelností, odolností proti aquaplaningu a vysokou přilnavostí na sněhu. Nexen N'Blue 4Season 2 poskytují oproti svému předchůdci N´Blue 4Season, ještě...
Více informací

Celoroční -51%
N*Blue 4Season 2

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Celoroční -51%

Celoroční pneumatika s krátkou brzdnou dráhou na suchu a lepší ovladatelností, odolností proti aquaplaningu a vysokou přilnavostí na sněhu. Nexen N'Blue 4Season 2 poskytují oproti svému předchůdci N´Blue 4Season, ještě vyrovnanější jízdní výkony s optimální přilnavostí za všech klimatických podmínek, kratší brzdné dráhy na suchu i za mokra, nízký valivý odpor a tím i nižší spotřebu paliva, a vysoký kilometrový nájezd, a to díky vylepšené běhounové směsi, široké paletě podélných i příčných drážek pro rychlý odvod vody z kontaktní plochy uspořádaných do tvaru písmene V, i tuhým ramenním blokům s 3D lamelami pro stabilní ovladatelnost. Kratší brzdná dráha na suchu a vylepšená ovládatelnost na suchu. Vynikající výkonnost na mokrém a suchém povrchu i na sněhu. Ještě než se Nexen N'Blue 4Season 2 vůbec zabydlely na trhu, už mají na svém kontě hlavní cenu Red Dot Awards 2022, jedné z největších světových soutěží designérů, v kategorii Produktový design, současně si ale stejnou cenu odnesl i model Nexen N'Blue 4Season Van, celoroční pneu pro dodávky a lehká užitková vozidla vůbec, uvedený na trh před dvěma lety, Red Dot Awards si každý rok klade za cíl najít aktuálně nejlepší produkty, musí být nejen funkční, ale také esteticky přitažlivé, chytré nebo inovativní, ale přitom vždy s výjimečným designem, tady její členové ocenili především skutečnost, že každý detail je optimalizován s ohledem na snížení hlučnosti za jízdy.. Velké množství lamel ve středu běhounu pneumatiky zajišťuje lepší záběr na sněhu a zlepšuje ovladatelnost na sněhu. Optimalizovaný dezén zabraňuje nerovnoměrnému opotřebovávání, navíc jeho hrany vyprofilované do podoby jakýchsi „pilových“ kotoučů, povedou ke kratším brzdným drahám i při jízdě třeba po zasněžených vozovkách. Společnost Nexen Tire představila v evropské premiéře na letošním veletrhu Tire Cologne 2022 celoroční pneumatiky pro osobní vozy - N'Blue 4Season 2. Samozřejmě nechybí certifikace 3PMSF (Three-Peak Mountain Snowflake). Snížená deformace pneumatiky Nexen při namáhavých manévrech prostřednictvím silných bloků a ramen.

Nexen Tire Corporation je jedním korejských producentů pneumatik. Společnost byla založená v roce 1942. Pneumatiky patří do budgetového segmentu, kde je primárním kritériem cena a jsou určeny pro nižší a střední třídu vozů. Pneumatiky Nexen patří do skupiny levnějších, ale přesto kvalitních letních pneumatik, kde ekonomika provozu hraje významnou roli. Výrobce Nexen tak vychází vstříc majitelům vozů nižších tříd, kteří využívají svůj vůz pro běžné ježdění. I přesto jsou zachovány všechny nároky na bezpečnost provozu.

Nový EU štítek

EU
Nexen
225/45 R17 94W
A
D
72 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Nahoru