Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Goodyear VancoFourSeason

Rozměry
Šířka
195
Profil
60
Průměr
R16
99H
C

Pneumatika Goodyear VancoFourSeason má maximální boční a podélný záběr a poskytuje lehkým nákladním vozidlům a dodávkám výhody společnosti Goodyear, která je největším výrobce celoročních pneumatik. Symbol sněhové vločky ukazuje splnění...
Více informací

Celoroční -34%
VancoFourSeason

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Celoroční -34%

Pneumatika Goodyear VancoFourSeason má maximální boční a podélný záběr a poskytuje lehkým nákladním vozidlům a dodávkám výhody společnosti Goodyear, která je největším výrobce celoročních pneumatik. Symbol sněhové vločky ukazuje splnění požadavků na jízdu v náročných zimních podmínkách ve sněhu. Asymetrický vzorek běhounu optimalizuje jeho tuhost a ovladatelnost za každých podmínek. Pneumatika pro lehké nákladní vozy a dodávky s dlouhou životností a dobrým výkonem. Celoroční trakce prostřednictvím neustálé přilnavosti k povrchu. Účinný záběr v zimě a sněhu a vysoký výkon v létě. Vysoká účinnost v zimě a na mokrém sněhu. Pružné středové bloky zvyšují počet přilnavých hran.

Pneumatika zajišťuje bezpečnější jízdu v dešti a na rozbředlém sněhu. Přilnavost na všech typech silnic za každého počasí. Pneumatiky se opotřebovávají rovnoměrně po celém povrchu, což zajišťuje hladší jízdu a delší životnost pneumatik. Drážky běhounu rychle odvádějí vodu a sněhovou břečku vám umožní bez problémů projíždět letním deštěm i během jarního tání. Vzorek běhounu využívá velké množství lamel pro lepší záběr na zimních silnicích. Směs pro každé počasí s obsahem siliky udrží pneumatiku v provozu i při poklesu teploty.

Goodyear je největším výrobcem pneumatik na světě, má zastoupení na šesti kontinentech. Kromě pneumatik značky Goodyear vyrábí také několik dalších renomovaných značek, včetně pneumatik Dunlop, Fulda, Sava a Debica. Letní, zimní i celoroční osobní a užitkové pneumatiky zn. GOODYEAR jsou nejen inovativní, ale také skvěle hodnoceny odborníky. Kvalita, na kterou se můžete spolehnout.

EU štítek

EU
B
E
70 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru