Vážení zákazníci, v pátek 17.9. budeme expedovat Vaše objednávky pouze do 11:30. Také telefonické objednávky a prodejna v Opavě bude v provozu pouze do tohoto času. Internetový prodej je nepřerušen ! Děkujeme za pochopení.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Zesílená
  • Doporučujeme

Barum OR56 Cargo

Rozměry
Šířka
195
Profil
70
Průměr
R15
97T

Dobré jízdné vlastnosti a nízká hlučnost. Pneumatika Barum OR56 Cargo má velmi dobrou směrovou stabilitu a přináší vysoký jízdní komfort. Lehká nákladní letní pneumatika Barum OR56 Cargo s vysokým kilometrovým...
Více informací

Letní -28%
OR56 Cargo

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -28%

Dobré jízdné vlastnosti a nízká hlučnost. Pneumatika Barum OR56 Cargo má velmi dobrou směrovou stabilitu a přináší vysoký jízdní komfort. Lehká nákladní letní pneumatika Barum OR56 Cargo s vysokým kilometrovým výkonem. Kompaktní, uzavřené ramenní pásy pneumatiky Barum OR56 Cargo zaručují rovnoměrné opotřebení a zvyšují tak životnost pneumatik Cargo. Pneumatika Barum OR56 Cargo je vhodná pro lehké nákladní vozy.

Široké obvodové drážky pneumatiky Barum OR56 Cargo odvádějí vodu ze stopy, zvyšují adhezi k vozovce a snižují nebezpečí aquaplaningu. Pneumatika Barum OR56 Cargo je určená pro užitkové vozy, pneumatika s vysokým kilometrovým proběhem a dobrou směrovou stabilitou. Užitková pneumatika Barum OR56 Cargo je léty prověřená letní pneu navržená tak, aby splnila všechny náročné požadavky, které jsou kladeny na pneumatiky pro lehké nákladní vozy a dodávky.

Dva kompaktní středové obvodové pásy zaručují stabilitu při vysoké rychlosti, komfort a ideální jízdní vlastnosti. Kvalitní pneumatika za dobrou cenu. Velmi dobrá směrová stabilita pneumatiky Barum OR56 Cargo přináší vysoký jízdní komfort.

EU štítek

EU
C
C
71 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)
Certifikát

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru