Vážení zákazníci, vlivem sezónního vytížení může u našich dopravců docházet ke zpoždění dodání Vaší objednávky. Prosíme Vás o shovívavost a pochopení. Všichni dělají maximum. Děkujeme.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

BFGoodrich Touring

  • Přejít na testy pneumatiky
Rozměry
Šířka
155
Profil
70
Průměr
R13
75T

Pneumatika s výborným poměrem výkon/cena BFGoodrich Touring je určena pro vozy nižší a nižší střední třídy. Výtečná agresivní přilnavost na suché i mokré vozovce. Směrový dezén pneu BFGoodrich Touring pro...
Více informací

Letní -29%
Touring

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -29%

Pneumatika s výborným poměrem výkon/cena BFGoodrich Touring je určena pro vozy nižší a nižší střední třídy. Výtečná agresivní přilnavost na suché i mokré vozovce. Směrový dezén pneu BFGoodrich Touring pro účinné vedení. Tato pneu zaručuje potěšení z každodenních jízd v městském provozu. Tato pneumatika je zároveň velice tichá a díky vysokému kilometrovému nájezdu šetrná k životnímu prostředí. Osobní letní pneumatika BFGoodrich TOURING s vlastnostmi naprosté ovladatelnosti a dokonalé stability, výjimečnou přilnavostí, účinným brzděním a vysokou odolností.

Výrazně předčí svoji konkurenci zejména svým kilometrovým výkonem a tím výrazně šetří vaše peníze. BFGOODRICH touring, letní pneu, osobní a SUV BF GOODRICH Touring je univerzální pneumatika pro každodenní použití. Pneu je určena pro malé a střední vozy: Fiat Punto, Opel Corsa, Peugeot 206, Renault Clio, VW Polo atd. BFGoodrich Touring - tato pneumatika má vynikající adhezní vlastnosti. Nabízí výboroné jízdní vlastnosti a komfort. Oceníte ji nejen na suchých silnicích, ale i za mokra a deště. Skvělý tvar dezénu pneumatiky zajišťuje předcházení aquaplaningu. Pneu vyráběná koncernem Michelin. Na suchém povrchu má velmi přesné vedení stopy a výtečné brzdění.

BFGoodrich je značka pneu z koncernu Michelin se stoletou tradicí patřící do segmentu nabízející pneumatiky dobré kvality za přijatelné ceny. Řada BFGoodrich zahrnuje všechny kategorie pneumatik (osobní letní, zimní celoroční a 4x4) pro asfalt, sníh i rozbitou cestu. BFGoodrich se specializuje na pneu pro 4x4, ve kterém má tato značka velký výběr. Americká značka pneumatik původně podnikajicí v oblasti aeoronautiky založená roku 1870 v Ohiu Dr. Benjamin Franklin Goodrichem a odtud název BFGoodrich. Roku 1986 pod sebe připojila gumárenskou firmu Uniroyal a v roce 1990 celý podnik koupil koncern Michelin.

EU štítek

EU
B
E
70 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru