Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-silniční
    Zesílená
  • Doporučujeme
    Prémiová kvalita

Nexen N*Blue 4Season

Rozměry
Šířka
215
Profil
60
Průměr
R17
100V

Výkonná celosezónní pneumatika pro osobní vozidla. Hladké bočnice pomáhají vytvořit nejlepší handling. Ostré hrany dezénových bloků se snadno zaříznou do podkladu a poskytnou řidiči perfektní záběr. Optimálního výkonu pneumatik po...
Více informací

Letní -39%
N*Blue 4Season

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -39%

Výkonná celosezónní pneumatika pro osobní vozidla. Hladké bočnice pomáhají vytvořit nejlepší handling. Ostré hrany dezénových bloků se snadno zaříznou do podkladu a poskytnou řidiči perfektní záběr. Optimálního výkonu pneumatik po celý rok je dosaženo díky kontrolovaným dynamickým vlastnostem speciální směsi, která zajišťuje výbornou tuhost a pružnost pneumatiky při teplotních rozdílech. Speciální celoroční směs byla vyvinuta, aby si zachovala své jízdní vlastnosti bez ohledu na okolní teplotu. Na základě splněných kvalitativních kritérií byly produkci pneumatik udělené certifikáty kvality (ISO 9001, QS 9000, ISO 14001), všechny produkty Nexen splňují standardy požadované pro Evropskou unii.

Pneumatika byla doporučena uznávaným německým časopisem AutoBild, kde byla druhá v ovládání na sněhu a první v hlučnosti. Maximální výkon na mokrém povrchu s optimalizovanou kombinací řešení nové generace SBR s vysokým podílem přilnavé pryskyřice pro lepší brzdění a ovládání na mokru. Při výrobě se využívají nejmodernější technologie. Výhody celoroční pneumatiky Nexen N*blue 4 Season SUV: Perfektní handling na suchu, celoroční směs se snadno přizpůsobí každé teplotě, směrový vzorek pro maximální záběr na sněhu a výborná trakce na mokru. Směrové drážkování pneumatik Nexen N * blue 4 Season SUV zajišťuje vynikající výkon na sněhu. Nexen Tire Corporation je jedním z nejvýznamnějších korejských producentů pneumatik. Nové složení směsi zajišťuje dobře vyvážený výkon pomocí jemných zrn a aplikací vysokého podílu pryskyřice novým způsobem míchání. Jemné drážkování středového žebra a přilehlých dezénových bloků zajišťuje maximální trakci na mokrém povrchu. Celoroční pneumatiku Nexen N'blue 4 Season SUV ocení řidiči vozidel nižší třídy, pro které hraje důležitou roli bezpečnost a nízká cena.

Společnost pro značku pneumatik Sailun od začátku spojila technické zkušenosti s inovativním výzkumem a vývojem s cílem navrhnout a vyrobit pneumatiky světové třídy pro všechny typy vozidel. Výrobce Sailun je třetím největším výrobcem pneumatik v Číně. Prodává je ve více než 50 zemích po celém světě. Pneumatiky Sailun vytvořily záviděníhodnou pověst po celém světě jako výrobce a dodavatel kvalitních pneumatik s vysokou přidanou hodnotou. Sailun dokáže vyrobit 41,6 milionů pneumatik ročně, z toho 7,3 milionů pneumatik pro osobní automobily. Značka Sailun byla založena v roce 2002 v oblasti hospodářského a technologického rozvoje v Qingdao v Číně. Společnost Sailun, která pokrývá celou řadu aplikací, vyrábí pneumatiky pro všechny typy každodenního používání.

Nový EU štítek

EU
Nexen
215/60 R17 100V
C
D
72 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Nahoru