Vážení zákazníci, Kvůli velkému sezónnímu vytížení našich dopravců může docházet ke zpoždění Vašich zásilek, za což se Vám omlouváme. Děkujeme za pochopení.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Michelin XC4S

Rozměry
Šířka
175
Profil
80
Průměr
R16
98Q
C

Pneumatiky Michelin XC4S vhodné pro užitková vozidla a pro dodávkové automobily. Skvěle přilne k suché i mokré vozovce a zajistí vám kratší brzdnou dráhu. Pneumatika Michelin XC4S vyniká skvělou přilnavostí...
Více informací

Letní -41%
XC4S

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -41%

Pneumatiky Michelin XC4S vhodné pro užitková vozidla a pro dodávkové automobily. Skvěle přilne k suché i mokré vozovce a zajistí vám kratší brzdnou dráhu. Pneumatika Michelin XC4S vyniká skvělou přilnavostí za mokra, čímž pomáhá předcházet aquaplanningu. Odvážný a hranatý vzor s více lamelami poskytuje dobrou přilnavost a ovladatelnost po celý rok. Prémiové pneumatiky Michelin XC4S značky Michelin se vyznačují dlouhou životností i při extrémních podmínkách.

Pneumatiky Michelin XC4S lze používat po celý rok a udrží vás v pohybu ve všech ročních obdobích, a to i v těch nejnáročnějších podmínkách, díky vynikající úrovni přilnavosti a vylepšené ovladatelnosti. „Celoroční“ pneumatika pro lehké dodávky. Tato pneumatika je fantastickou kombinací výkonu a bezpečnosti. Znamé svými vlastnostmi v městském provozu, stejně jako mistní dopravy. Michelin XC4S je pneumatika, která byla vyvinuta i pro taxíky. Robustní pneumatika pro použití ve městě i na venkově. Letní pneumatika Michelin XC4S je vhodná pro využití v těžkém terénu. Přestože je Michelin XC4S označen jako pneumatika pro taxi, lze jej použít také na lehkých dodávkách a jiných vozidlech.

V roce 1946 vynalezl Michelin typ „radiální pneumatiky“ určenou původně pro firmu Citroen. V průběhu let se pod gumárenský koncern Michelin zařadily značky jako BFGoodrich, Uniroyal. Michelin je úzce spjatá s výrobou pneumatik. Pneumatiky se značkou Michelin používají osobní vozy, nákladní automobily, motocykly, stroje pro zemní práce, autobusy, podzemní dráhu i letadla. Pneumatiky Michelin jsou známé častými inovacemi a vylepšeními, některé typy pneu patří k absolutní špičce ve své třídě. Společnost Michelin vyrábí pneu k nejrůznějším vozidlům, od jízdních kol až po kosmické lodě. Gastronomický průvodce Michelin patří k neznámějším průvodcům vůbec. Gumárenská firma Michelin (celým názvem: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) byla založena roku 1888 bratry Édouardem a Andrém Michelin a roku 1891 vypustila do světa první pneumatiku. V začátcích vyráběla firma pneu pro cyklistická kola, dnes značka dosáhla na celosvětovém trhu vynikající 18% podíl. Znalci vědí, že firma Michelin vydává pro cestovatele také mapy, turistické průvodce, atlasy a počítačové produkty. Michelin - špičková kvalita pneu s dlouhou tradicí.

EU štítek

EU
B
E
71 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru