Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Záběrová (poháněná)
  • Prémiová kvalita

Hankook DH05

Rozměry
Šířka
245
Profil
70
Průměr
R19.5
136M
M+S

Záběrová pneumatika Hankook DH05 pro rozmanité jízdní podmínky. Pneumatiky Hankook DH05 zajišťují vynikající jízdní vlastnosti za každého počasí. Hankook DH05 je specialista pro hnací nápravy, určen pro střední vzdálenosti. Celoroční...
Více informací

DH05

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Záběrová pneumatika Hankook DH05 pro rozmanité jízdní podmínky. Pneumatiky Hankook DH05 zajišťují vynikající jízdní vlastnosti za každého počasí. Hankook DH05 je specialista pro hnací nápravy, určen pro střední vzdálenosti. Celoroční pneu Hankook DH05 jsou pneumatiky určené pro hnací nápravy. Speciální tvar dezénu celoroční pneumatiky Hankook DH05 zaručuje opravdu dobrý záběr a vysoký kilometrový výkon. Pneu Hankook DH05 jsou optimalizované pro minimální změny i při silných povětrnostních podmínkách nebo změnách vozovky. Celoroční pneumatiky Hankook DH05 se vyznačují vynikajícími jízdními vlastnostmi a skvělými brzdnými schopnostmi na mokré nebo zasněžené silnici. Pneumatika na záběrovou nápravu pro regionální provoz. Speciální tvar dezénu pneumatiky Hankook DH05 zaručuje, ve spojení s nově vyvinutou směsí běhounu, optimální záběr.

Hankook Tire je jeden z největších a nejrychleji rostoucích výrobců pneumatik pro osobní automobily, lehké nákladní vozy, 4x4 a SUV, nákladní automobily a autobusy. Hankook Tire vyvíjí špičkové technologie pro zvýšení zákaznické spokojenosti. Hankook dodává pneumatiky do 185 zemí a je celosvětově na sedmém místě v prodeji. Společnost má více než 14 000 zaměstnanců ve čtyřech regionálních centrálách, více než dvaceti zahraničních pobočkách, pěti vývojových centrech a má 70 % příjmů prostřednictvím zahraničních trhů. Díky technologii KONTROL vycházejí z výroby pneumatiky, které vykazují příznivé vlastnosti v těch čtyřech oblastech, které zákazníci považují za klíčové při výběru vhodných pneumatik, a to: výkon, bezpečnost, pohodlí a vliv na životní prostředí. Výrobce pneumatik Hankook je již dlouhou dobu aktivní na poli sportu. Nyní se rozhodl sponzorovat Real Madrid CF. Hankook roztáčí kolo svých sportovních aktivit ještě více a nyní podepsal smlouvu s globální účinností s fotbalovým klubem Real Madrid CF. Smlouva je platná od června 2016 a je uzavřená na tři nadcházející herní období.

EU štítek

EU
C
D
75 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru