Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Fortune FSR 902

Rozměry
Šířka
165
Profil
70
Průměr
R13
79T

Fortune FSR-902 je pneumatika pro SUV a crossovery v zimě. Různé indikátory stabilitu sněhové pokrývky, krátká brzdná dráha a lepší přilnavost při námraze. Nová technologie výroby s vyztuženými bočnicemi efektivně...
Více informací

Zimní -12%
FSR 902

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Zimní -12%

Fortune FSR-902 je pneumatika pro SUV a crossovery v zimě. Různé indikátory stabilitu sněhové pokrývky, krátká brzdná dráha a lepší přilnavost při námraze. Nová technologie výroby s vyztuženými bočnicemi efektivně nese zatížení, a také odolává mechanickému namáhání, to má za následek zvýšenou životnost o 15%.

FSR 902 a jeho speciální složení silicy a "měkkého" běhounu zajišťuje vynikající trakci a brždění. Uspořádání bloků dezénu poskytuje skvělé ovládání, optimalizované příčné drážky snižují hluk a zajišťují pohodlné řízení. Asymetrický dezén pneumatik Fortune FSR902 poskytuje dobrou ovladatelnost i na zimní vozovce a tím i bezpečnost v provozu. Velké množství lamel nabízí vysokou trakci na sněhu a ledu. Přináší spolehlivé brzdné vlastnosti. Specifická směs s obsahem siliky dodává skvělý výkon na mokré vozovce a je velmi odolná. Skvělý záběr, bezpečná jízda, výborná manipulace, spolehlivý brzdný výkon. Zajišťuje optimální vyváženost mezi přilnavostí za mokra a spotřebou paliva.

Počítačové modelování bylo použito k vytvoření běhounu, čímž je dovoleno vytvářet bloky pro zajištění stability přímočarého pohybu, manévrování, spolehlivost a vynikající ovladatelnost na zasněženém povrchu. Rozvinutá síť kanálů v kombinaci s četnými lamelami zvyšuje trakční vlastnosti, což je důležité zejména při zasněžené silnici. Zvýšení stability a zlepšení výkonu samočištění pomoci ramenních bloků, které se vyznačují velkou délkou, což má za následek stabilizaci vozidla při průjezdu zatáčkou. Vysoká úroveň ovladatelnosti na zimních silnicích.

EU štítek

EU
E
E
71 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru