Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Super kvalita/výkon

Sailun Ice Blazer Alpine+

Rozměry
Šířka
205
Profil
50
Průměr
R15
86H

Vzor dezénu Sailun Ice Blazer Alpine+ vylepšuje odolnost vůči aquaplaningu, brzdění na mokré vozovce a jízdu na sněhu. Vyvážená směs maximalizuje přilnavost pneumatiky, snižuje odpor a opotřebení, a také udržuje...
Více informací

Zimní -22%
Ice Blazer Alpine+

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Zimní -22%

Vzor dezénu Sailun Ice Blazer Alpine+ vylepšuje odolnost vůči aquaplaningu, brzdění na mokré vozovce a jízdu na sněhu. Vyvážená směs maximalizuje přilnavost pneumatiky, snižuje odpor a opotřebení, a také udržuje flexibilitu při extrémně nízké teplotě. Zimní pneumatika Sailun Ice Blazer Alpine poskytuje optimální stabilitu a kontrolu, excelentní trakci a brzdný výkon na zasněžené, mokré ale i suché vozovce. Šípovitý dezén rychle odvádí vodu a udržuje pneumatiku v kontaktu s vozovkou v různých zimních podmínkách. Pneu vhodné pro osobní a SUV vozy.

Pneumatiky Sailun vytvořili záviděníhodnou pověst po celém světě jako výrobce a dodavatel kvalitních pneumatik s vysokou přidanou hodnotou. Společnost Sailun, která pokrývá celou řadu aplikací, vyrábí pneumatiky pro všechny typy každodenního používání. Značka Sailun byla založena v roce 2002 v oblasti hospodářského a technologického rozvoje v Qingdao v Číně. Sailun dokáže vyrobit 41,6 milionů pneumatik ročně, z toho 7,3 milionů pneumatik pro osobní automobily. Prodává je ve více než 50 zemích po celém světě. Společnost pro značku pneumatik Sailun od začátku spojila technické zkušenosti s inovativním výzkumem a vývojem s cílem navrhnout a vyrobit pneumatiky světové třídy pro všechny typy vozidel. Výrobce Sailun je třetím největším výrobcem pneumatik v Číně.

EU štítek

EU
C
E
72 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru