Vážení zákazníci, vlivem sezónního vytížení může u našich dopravců docházet ke zpoždění dodání Vaší objednávky. Prosíme Vás o shovívavost a pochopení. Všichni dělají maximum. Děkujeme.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-zimní
    RunFlat

Bridgestone Blizzak LM25-1

Rozměry
Šířka
205
Profil
55
Průměr
R17
91H
Run Flat,*

Zimní pneumatika Bridgestone Blizzak LM25-1 pro SUV a 4x4 výkonné vozy s vysokou úrovní výkonů na suchu, mokru, sněhu i ledu. Pneu má vysoký obsah Siliky v běhounové směsi, zajišťuje...
Více informací

Zimní -47%
Blizzak LM25-1

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Zimní -47%

Zimní pneumatika Bridgestone Blizzak LM25-1 pro SUV a 4x4 výkonné vozy s vysokou úrovní výkonů na suchu, mokru, sněhu i ledu. Pneu má vysoký obsah Siliky v běhounové směsi, zajišťuje tak dobrou přilnavost i za snížené teploty. Počítačově optimalizovaný dezén snižuje riziko aquaplaningu a ztráty kontaktu na mokru a námraze. Konfigurace dezénu pneu s vysokou odolností proti aquaplaningu díky počítačové Hydro Simulaci. Vynikající záběr a ovladatelnost na sněhu a mokru. Výkony na sněhu a ledu byly znatelně zlepšeny i přes protikladné požadavky, a to snížením poměru drážek a kontaktní plochy. Vysoká hustota záběrových hran (technologie 3D lamel), konfigurace dezénu tvořená s pomocí počítačové metody Snow Simulation a Edge Pressure Simulation k určení optimálního rozmístění lamel pro nejlepší záběr na ledu.

EU štítek

EU
E
F
71 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru