Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Firestone VanHawk Winter 2

Rozměry
Šířka
205
Profil
70
Průměr
R15
106R
C

Firestone vyrábí pneumatiky nejen pro vítěze automobilových závodů. Pneumatika Firestone VanHawk Winter 2 vyniká především třídrážkovým dezénem s nízkou hlučností a ochranou proti vzniku aquaplaningu, dokonalou ovladatelností a velie dobrou...
Více informací

Zimní -50%
VanHawk Winter 2

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Zimní -50%

Firestone vyrábí pneumatiky nejen pro vítěze automobilových závodů. Pneumatika Firestone VanHawk Winter 2 vyniká především třídrážkovým dezénem s nízkou hlučností a ochranou proti vzniku aquaplaningu, dokonalou ovladatelností a velie dobrou životností. Výjimečná úspora paliva, valivý odpor a výkon v mokrém počasí. Uklidňující je chování pneumatik Firestone VanHawk Winter 2 i na mokru, kdy nabízejí optimální brzdný výkon a vynikající vyváženost mezi přední a zadní částí vozidla. Pneumatika Firestone VanHawk Winter 2 yrobena tak, aby si díky své mohutné konstrukci udržela svoji výkonnost a dlouhou životnost. Vynikající jízdné vlastnosti ve vysokých rychlostech. Pneumatiky Firestone VanHawk Winter 2 jsou novou generací pneumatik pro dodávky, která kombinuje vlastnosti řady Vanhawk s excelentním výkonem v zimě. Při vývoji nových pneu kladou inženýři značky Firestone důraz na vlastnosti, které požaduje hlavní cílová skupina uživatelů cestovních pneu. Pneumatiky Firestone VanHawk Winter 2 dávají řidičům pocit jistoty a bezpečí za každého počasí. Nákladní pneumatika Firestone Vanhawk Winter 2 je výkonná a odolná pneu pro dodávková vozidla. Pneumatiky Firestone VanHawk Winter 2 jsou vyrobeny tak, aby se pokaždé skvěle vyrovnaly s mokrým povrchem a vylepšily spotřebu paliva. Pneumatiky Firestone Vanhawk 2 Winter nabízí dlouhou životnost a vysokou bezpečnost. Výborný přenos tažné síly na sněhu i za mokra a je ideální pro proměnlivé zimní podmínky.

Řidiči rodinných vozů v Evropě používají pneumatiky Firestone po celé generace, neboť této značce důvěřují pro její spolehlivost a velmi příznivý poměr cena/výkon. Lamelový vzorek pneumatiky Firestone VanHawk Winter 2 zaručuje dostatečný záběr i v hlubším sněhu a speciální běhounová směs dobrou přilnavost na mokru a ledu. Silikou posílená směs běhounu zvyšuje přilnavost, záběr na mokru a za nízkých teplot, zároveň snižuje valivý odpor a zvyšuje tak kilometrový proběh. Pneumatika Firestone VanHawk Winter 2 byla navržena pro řidiče nové generace dodávkových vozů. Konkurenceschopná cena pneumatiky je výhodou navíc. Pneumatiky Firestone VanHawk Winter 2 dosahují spolehlivého výkonu za rozumnou cenu.. Pneumatika Firestone VanHawk Winter 2 je určená pro střední až velké dodávkové vozy.

Pneumatiky Firestone poskytují širokou nabídku - od pneu osobních automobilů, přes nákladní pneumatiky až do specializovaných zemědělských pneumatik. Firestone Tire a Rubber Company založena v roce 1905 Harvey S Firestonem. V období mezi 1950-1975 byl výrobce pneumatik Firestone hlavním sponzorem a dodavatelem pneumatik pro Indy Racing League rally. První továrna na pneumatiky vznikla v Akronu (Ohio, USA). Společnost Firestone byla průkopníkem v sériové výrobě pneumatik. Značka pneumatik patří ke koncernu Bridgestone od roku 1988. Společnost Firestone byla prvním dodavatelem pneumatik pro Ford Motor Company.

Nový EU štítek

EU
Firestone
205/70 R15 106R
B
D
72 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Nahoru