Průměr
17

Oblíbený německý časopis Motorrad zveřejnil výsledky testu 6 sportovních motocyklových pneumatik. Těsně zvítězily pneumatiky Metzeler Sportec M7 RR.
Redakce německého časopisu pro milovníky motocyklů Motorrad si pro test sportovních motocyklových pneumatik vybrala 6 značek a modelů. Všechny o rozměru 120/70 ZR17 (přední) a 190/55 ZR17 (zadní). Testovacím motocyklem byla Yamaha R1.
Zkoušky se odehrávaly na závodním okruhu, na běžné silnici a také na mokrém povrchu vozovky. Opotřebení se v tomto případě nezkoušelo.
Výsledky testu jsou patrné z připojené tabulky. V úvodu je třeba uvést, že první tři sportovní motocyklové pneumatiky - Metzeler Sportec M7 RR, Continental Sport Attack 3 a Pirelli Diablo Rosso 3 - získaly téměř shodný počet bodů. Metzeler Sportec M7 RR nakonec zvítězily o pouhé 2 body (273 bodů). Ve všech testovaných kritériích se umístily v horní polovině výsledkové listiny. Na mokru byly spolu s pneumatikami Continental Sport Attack 3 nejlepší. Tyto pláště se značkou Continental doznaly oproti předchozím plášťům Continental Sport Attack 2 znatelného zlepšení parametrů.
Na třetím místě skončily sportovní motocyklové pneumatiky Pirelli Diablo Rosso 3, ovšem se stejným počtem bodů jako druhé v pořadí. Spolu s pneumatikami Bridgestone dominovaly na závodním okruhu. Jinak nezklamaly v žádném ze zkoušených kritérií. Dva body za pneumatikami Pirelli se umístily sportovní pneumatiky Bridgestone Battlax Hypersport S21. Tyto pneumatiky lze hodnotit pozitivně ve všech dílčích testech. Svou kvalitu prokázaly obzvláště na závodním okruhu. Páté pořadí patřilo s určitým odstupem pneumatikám Michelin Pilot Power 3. Ukázalo se, že jde o nejlepší z testovaných plášťů na běžné silnici, ale zároveň nejslabší na závodním okruhu. Na mokrém povrchu vozovky - lepší průměr.
Poslední místo v tomto testu obsadily motocyklové pneumatiky Dunlop SportSmart 2. Na závodním okruhu předposlední, na běžné silnici poslední (spolu s Bridgestone) a na mokré silnici nejslabší.