Vážení zákazníci, v pátek 3.12. bude naše prodejna v Opavě z technických důvodů otevřena pouze do 14 hodin. Děkujeme za pochopení.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Jak na odzimování motorky před začátkem sezóny?

Příprava motorky na sezónu bude hračka, pokud jste správně zazimovali. Ani v opačném případě se ale nemusíte bát, že zmeškáte začátek motorkářské sezóny. Stačí jen probudit motocykl ze zimního spánku včas. Jak tedy na odzimování motorky?

Odzimování motorky

Začátek sezóny už pomalu ťuká na dveře! Máme pro vás užitečné tipy, na co se zaměřit, když chcete svou motorku odzimovat.

O zazimování motorky na konci sezóny jsme psali již dříve. Pokud si tedy chcete zopakovat hlavní zásady správného zazimování, doporučujeme náš starší článek, který mnohé z vás zaujal.

Zkontrolujte únik kapalin

A teď hurá do odzimování. Stála motorka přes zimu na jednom místě? Pak máte větší přehled o případném úniku oleje, chladicí nebo brzdové kapaliny. Jakýkoli únik kapaliny se musí vyřešit ještě před první vyjížďkou. S objednáním do servisu neotálejte. S blížící se sezónou se zmenšuje šance na rychlou opravu! Nedoplnili jste před zimou olej, palivo a další kapaliny? Napravte to nyní.  

Dobijte baterku

Ponechání zapojené baterky přes zimu bez jakékoli péče je častou chybou motorkářů. Vybitou baterku je tedy třeba nabít v nabíječce určené pro daný typ. Nemáte-li nabíječku doma, není problém si nechat dobít baterku v jakémkoli servisu.

Zapomněli jste na podzim mazat?

Pokud jste nechali promazání řetězu a dalších součástek, jako jsou lanka, zámky, páčky apod., na začátek sezóny, nejprve vše důkladně očistěte. I zdánlivě čistá motorka je po zimě zanesená prachem a drobnými částečkami, které mohou mazání znesnadnit. Na čištění a mazání použijte speciální přípravky k tomu určené.

A ještě jednou prohlédněte řetěz…

…tentokrát kvůli správnému průvěsu bez zatížení motorky jezdcem. Doporučené parametry průvěsu najdete v manuálu od výrobce.

Věnujte pozornost pneumatikám

I stav pneumatik po zimě závisí na tom, jak jste stroj zazimovali. Ve špatných podmínkách, například jsou-li moto pneu vystaveny působení chemických látek nebo UV záření, se mohou na povrchu objevit prasklinky. V takovém případě zvažte pořízení nových pneumatik.

Zkontrolujte také tlak v pneumatikách, který by měl odpovídat doporučení od výrobce. Podhuštěné nebo naopak přehuštěné moto pneu negativně ovlivňují jízdní vlastnosti.  

Poslední kontrola před první vyjížďkou

Abyste měli jistotu, že jste přípravu motorky na sezónu nepodcenili, zkontrolujte ještě stav a tloušťku brzdových destiček, těsnost hadiček, svíčky, kabely, světla a povinnou výbavu. Je-li vše v pořádku, nastartujte a zahřejte motorku. U motocyklů s karburátorem není výjimkou, že se startování podaří až na několikátý pokus.

3, 2, 1,… START sezóny!

Při první vyjížďce po zimě propadá každý motocyklový nadšenec euforii. Ale všeho s rozumem. Nezapomeňte, že stav vozovky po zimě je na mnoha místech zhoršený. Na silnici mohou být zbytky štěrku, nové trhliny, ale také řidiči automobilů, kteří si po zimě ještě nezvykli, že i motorkáři jsou běžnou součástí silničního provozu. Opatrnost je tedy na místě.

Máte odzimování motorky za sebou? Přejeme šťastné vyjetí do nové sezóny a bezpečnou cestu, kterou si můžete pojistit také kvalitním obutím z našeho eshopu.

 

Zdroj fotografií: Depositphotos.com

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru