Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Provětrejte klimatizaci ve vašem autě se slevou 300 Kč

V létě už si málokdo dokáže představit jízdu v autě bez zapnuté klimatizace. I některé jarní dny už nám napověděly, že teploty se zřejmě budou šplhat až k tropickým hodnotám.

Abychom cestování vyhřátým autem přežili bez úhony, musíme i klimatizaci čas od času provětrat. Její útroby se totiž stávají zásobárnou prachu, pylu, plísní a různých mikroorganismů. Při nedostatečné údržbě je celý tento koktejl vypouštěn přímo mezi pasažéry do kabiny, a vdechování těchto látek může způsobovat problémy nejen alergikům.

Připravte se na léto v AZ Pneu

Servis klimatizace je vhodné provést nejméně 2x ročně. Jeho součástí je výměna pylového filtru, vyčištění klimatizace a její desinfekce. Doplňuje se i chladicí médium, jehož běžný roční úbytek by se měl pohybovat kolem 15 % jeho hmotnosti. Pokud pozorujete větší únik chladiva, je pravděpodobné, že chladicí okruh někde netěsní.

Klimatizaci byste si měli nechat zkontrolovat a vyčistit ještě před začátkem letní sezóny. V autoservisu AZ Pneu v Opavě nyní na servis klimatizace dostanete slevu 300 Kč. Do konce června navíc obdržíte i 15% slevu na náplň do klimatizace (chladivo).

Klimatizace v autěÚdržba klimatizace by měla být samozřejmostí 2x ročně.

Jak tedy správně používat klimatizaci?

Rozdíl venkovní a vnitřní teploty by neměl přesáhnout 5 °C. Pokud se budete v autě vystavovat příliš nízkým teplotám, koledujete si minimálně o nachlazení, v horším případě o angínu či zatuhnutí svalů.

Abyste se vyvarovali zápachu z klimatizace, vypněte ji ještě před koncem cesty. Ze systému se tak dostane vlhkost, která společně s usazeným prachem tvoří plísně. Právě ty jsou původcem nepříjemného odéru uvnitř vozidla po zapnutí klimatizace.

Přijeďte do našeho autoservisu v Opavě, kde se vám postaráme o přípravu vašeho vozu před letní sezónou. Objednat se můžete zde: https://www.az-pneu.cz/autoservis

 

Zdroj foto: az-pneu.cz

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru