Vážení zákazníci, vlivem sezónního vytížení může u našich dopravců docházet ke zpoždění dodání Vaší objednávky. Prosíme Vás o shovívavost a pochopení. Děkujeme.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Pneumatiky Nokian

Pneumatiky Nokian

INFOTLAČÍTKO (Info Pin)

Nokian Tyres sází nadále na zlepšení aktivní bezpečnosti. Nejnovější inovace je infotlačítko. Toto zelené infotlačítko ukazuje teplotu pneumatiky. Jeho barva tmavne, když se teplota blíží k bodu mrazu (mezi +1 a -1 stupněm C). Změna barvy upozorňuje obzvláště na počátku jara a v pozdním podzimu na přízemní mrazík a nebezpečí náledí.
Infotlačítko slouží také jako způsob označení umístění pneumatiky na voze při výměně za zimní. Směr šipky na infotlačítku ukazuje, zda se jedná o přední či zadní pneumatiku, zda vlevo nebo vpravo montovánu.

Pneumatiky Nokian

INDIKÁTOR OPOTŘEBENí
(Driving safety Indicator)

Ve vrstvách běhounu pneumatiky jsou sestupně umístěny číslice 8 až 2 informující o hloubce profilu v milimetrech, který je na plášti ještě k dispozici. Tento indikátor je na třech místech běhounu, což zajišťuje kontrolu při jakékoli poloze pneumatiky.

Pneumatiky Nokian

INFORMAČNÍ POLE

Nachází se u patky pláště a ulehčuje užívání pneumatiky a zároveň zvyšuje jízdní komfort. Do řádku informačního pole udávajícího doporučené hodnoty tlaku se při montáži pneumatik označí správný tlak vzduchu. Při kontrole tlaku vyčte řidič právě zde ty správné hodnoty. Vedle údajů o tlaku vzduchu je schéma pro označení pozice pneumatiky na voze, které slouží jako ukazatel při sezónní výměně pneumatik.

Pneumatiky Nokian

LAMELOVÁ TECHNOLOGIE HAKA

Nokian Tyres vyvinul novou jedinečnou lamelovou technologii, která přispívá k podstatnému zlepšení vlastností držení pneumatiky na náledí. Po ujetí pár set kilometrů se objeví do kosočtverce zformované výstupky, které vyčnívají a tvoří řetězce. Tato technologie zaručuje bezpečnější přilnavost také u pneumatik s již menší hloubkou vzorku.

Pneumatiky Nokian

http://www.nokiantyres.cz

 

Nahoru