Vážení zákazníci, v pátek 2.6.2023 bude z technických důvodů naše prodejna v Opavě uzavřena. Internetový prodej zůstává nepřerušen. Vaše objednávky budou vyřizovány v pondělí 5.6.2023. Děkujeme za pochopení.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Pneumatiky Pirelli

Pneumatiky Pirelli

VÁŠEŇ K ŘÍZENÍ AUTOMOBILU

Více než stoleté pneumatikářské zkušenosti umožňují PIRELLI kombinovat ve svých produktech nejvyšší úrovně bezpečnosti, dlouhé životnosti a komfortu. Inženýři Pirelli dokáží vyhovět i nejnáročnějším požadavkům dnešních řidičů. Každá pneumatika Pirelli zprostředkovává řidiči nejen výkon, ale také “cit pro vozovku”, což umožňuje lepší vnímání síly vozu. Zkrátka, Pirelli dělá z Vaší cesty vzrušující a bezproblémové dobrodružství.

Pneumatiky Pirelli

Na základě specifických vlastností a užití mohou být pneumatiky Pirelli ideálně rozděleny do čtyř kategorií:

ULTRA HIGH PERFORMANCE

Mechanika, elektronika a informační technologie jsou navrženy k formulování inovačních řešení pro vozytřetího tisíciletí. Pirelli odpovídá specifikacím určeným předními výrobci vozů rozsahem vysoce výkonných pneumatik, které nepřipouštějí kompromisy.

HIGH PERFORMANCE

Věrni tradici vysoké úrovně bezpečnosti nabízí Pirelli nové hodnoty pro sportovní pneumatiky určené pro automobily střední a vyšší třídy.

BALANCED PERFORMANCE

S výbornými hodnotami výkonů byly tyto pneumatiky vyvinuty pro zdůraznění specifických vlastností jako pohodlí jízdy, malý valivý odpor a co nejmenší poškozování životního prostředí.

WINTER

Vysoce výkonné pneumatiky, vyvinuté pro používání za nízkých teplot, pro dobrý záběr a spolehlivost na jakémkoli povrchu – na sněhu, ledu, mokrém i suchém povrchu.

 

Nová Pirelli SUV-4×4 technologie

Volba svobody – Můžete si zvolit jakoukoliv cestu, můžete letět obrovskou rychlostí po dálnici, prohánět se po trávě, šplhat do nepředstavitelných výšek. Z nového výrobního programu pneumatik Pirelli 4×4 si jistě vyberete dokonalou pneumatiku podle Vašich přání a Vašeho stylu jízdy. “Scorpion by Pirelli” je technologicky nejvyspělejší pneumatikou pro dobrodružný svět.

Pneumatiky Pirelli

Ultra High Performance. Zásadní princip aplikovaný firmou Pirelli na pneumatiky vozidel poslední generace. Princip orientující všechny podnikové sektory na vývoj specifických a po všech stránkách vyspělých výrobků.Pneumatiky Pirelli
Pneumatiky 4×4, tak jako “Scorpion by Pirelli”, se zrodily z technologických zkušeností projektování, výběru vhodných materiálů. výroby a kontroly na nejvyšší úrovni. Představují syntézu vývojového procesu, který se mohl uskutečnit pouze díky hlubokým znalostem vozidel a světa kolem nich. Zatížení, životnost, odolnost, schopnost dobrého vedení vozidla a pohodlí – to jsou přesvědčivé vlastnosti, které dokáží zcela uspokojit jakékoliv očekávání.

Pneumatiky Pirelli

 

VYSVĚTLIVKY ZNAČEK NA PNEUMATIKÁCH

1 = Název výrobce
2 = Model pneumatiky
3 = Označení zatížení / tlaku (Severní Amerika)
4 = Druh konstrukce pneumatiky
5 = Radiální konstrukce
6 = Identifikační symbol a číslo (Severní Amerika)
7 = Poloha ukazatelú opotřebení
8 = Rozměr pneumatiky
9 = Certifikát shodnosti s normami CEE
10= Index zatížení
11 = Rychlostní index
12 = Země výroby
13 = Označení pneumatik vhodných pro zimní použití (M+S – mud and snow = bláto a sníh)

ROZDÍLY V MEZINÁRODNÍM ZNAČENÍ

Evropské značení
255 = Nominální šířka řezu (v mm)
/65 = Nominální poměr výšky řezu / šiřky řezu (%)
R = Radiální konstrukce
16 = Průměr v místě styku s ráfkem (v palcích)

Numeric
7.50 = Nominální šířka řezu (v palcích)
R = Radiální konstrukce
16 = Průměr v místě styku s ráfkem (v palcích)
LT = Pneumatika Light Truck

Americké značení
P-Metric
P = Pneumatika pro automobily
225 = Nominální šířka řezu (v mm)
/70 = Nominální poměr výšky řezu / šířky řezu (%)
R = Radiální konstrukce
16 = Průměr v místě styku s ráfkem (v palcích)

LT Metric
LT = Pneumatika Light Truck
265 = Nominální šířka řezu (v mm)
/75 = Nominální poměr výšky řezu / šírky řezu (%)
R = Radiální konstrukce
16 = Pruměr v místě styků s ráfkem (v palcích)

Flotation
31 = Vnější průměr (v palcích)
x 10.50 = Nominální šířka řezu (v pálcich)
R = Radiální konstrukce
15 = Průměr v místě styku s ráfkem (v palcích)
LT = Pneumatika Light Truck

ŘÍZENÍ V TERÉNU

Bezpečné a úspěšné řízení v terénu závisí na spojení mnoha znalostí a schopností. Porozumění specifickým technikám pro různé podmínky, znalost výkonnosti a limitů vozidla jsou rozhodujícími faktory, avšak neméně důležitou roli hrají i pneumatiky. Často jsou to právě ony, které pomohou zvládnout složitou situaci, z níž by se řidič jinak nedostal! Následující odstavce přinášejí informace díky nimž je možné plně využít všech vlastností pneumatik “Scorpion by Pirelli” a dosáhnout maximálního výkonu.

Pneumatiky PirelliBLÁTO
V blízkosti měkkého a blátivého terénu je třeba zařadit druhý či třetí rychlostní stupeň, zvýšit rychlost, a poté již příliš nepřidávat plyn, aby nedocházelo k prokluzování kol. Příliš rychlá jízda je spojena s nebezpečím odskočení vozidla a ztráty kontroly, zatímco při příliš pomalé jízdě riskujeme ztrátu rychlosti. V hlubokém blátě je jízda obzvlášt složitá ve zbrázděném terénu s jámami. Za takových podmínek, v případě, že by jízda v brázdách mohla způsobit znečištění diferenciálu blátem, následné snížení rychlosti nebo uvíznutí vozidla, se doporučuje jet mimo brázdy. Udržovat stále konstantní rychlost. Při řízení v brázdách je třeba pozměňovat akceleraci a pohybovat volantem ze strany na stranu, což umožní záběr zesílené patky pneumatiky a zakousnutí se do stran brázd. Nesnažte se nikdy točit volantem mimo brázdy, ale nechte volant, ať si najde svou cestu. Pokaždé, když je to možné, proved’te kontrolu oblouku kol, abyste se ubezpečili, že nejsou zaneseny blátem, neboť zanesení pneumatik by mohlo zabránit běhounu zbavovat se bláta.
Pneumatiky PirelliSNÍH
Při jízdě na tenké vrstvě sněhu pneumatiky samy prorazí tuto vrstvu a přilnou k povrchu pod ní. Doporučujeme nastavit vyšší rychlostní stupeň a vyvarovat se prudkého zrychlování či brzdění. Za jízdy v hlubokém sněhu zbytečně “nevytáčet motor” do vysokých otáček, mít stále zařazen nízký rychlostní stupeň a jet zvolna, což pneumatikám umožní lepší přilnutí k povrchu a nedojde k prokluzování.
V případě složitých podmínek doporučujeme použít řetězy. Doporučujeme vždy před jízdou projít zvolenou trať. V blátivém terénu nebo v jinak složitých podmínkách je třeba jet pomalu a snažit se aby kola neprokluzovala. Prokluzování kol by totiž mohlo způsobit rozhození vozidla, podélný smyk a zanesení běhounu blátem.
Pneumatiky PirelliSKALNATÝ TERÉN
Úspěšnost jízdy na skalnatých terénech spočívá ve schopnosti udržet se na vyšších bodech terénu a snažit se nepoškodit diferenciál, převodovku a brzdový protismykový systém. Při stoupání do prudkých skalnatých svahů je důležitější krouticí síla než výkon, takže je vhodnější zařadit první či druhý rychlostní stupeň s nízkým převodem. Nedoporučuje se jet příliš velkou rychlostí, aby nedošlo k prokluzování pneumatik.
Pneumatiky PirelliPÍSEK
Na nekompaktním písku doporučujeme nastavit výšší převod, což umožní udržovat konstantní rychlost. V případě, že by i tak došlo k zahrabávání vozidla do písku, je třeba převod snížit. Nekompaktní a jemný písek oslabuje tah a vyžaduje stálou rychlost, často i jízdu na plný plyn.
Pneumatiky PirelliBRODĚNÍ VODOU
Při jízdě vodou je důležité, aby elektrické části vozidla byly dobře chráněny. Na části, které by se mohly poškodit, je vhodné nanést silikonovou pastu. V žádném případě voda nesmí proniknout do přívodu vzduchu. Vniknutí vody do motoru má definitivní a značně nákladné následky. Před vjezdem do brodu je vždy vhodné zkontrolovat trať. Je třeba mít na paměti, že rychlý tok řeky je znamením průhledné vody, kdežto pomalý tok by mohl znamenat, že se ve vodě nacházejí mělké a hluboké kaly.
Doporučujeme:
– zkontrolovat hloubku vody a lopatkou či podobným nástrojem si ověřit, že ve vodě nejsou kaly. Dále zkontrolovat, zda ve vodě nejsou prohlubně nebo velké kameny, které by mohly bránit v jízdě;
– pozorně si prohlédnout vstupní i výstupní břeh. Mít vždy na paměti, že vozidlo bude mít při výjezdu z vody nízkou rychlost;
– do vody vjíždět se zařazeným druhým rychlostním stůpněm.
V případě, že se vytvoří vlna na přídi, znamená to, že voda před vozidlem je hluboká, ale za vlnou, tj. v prostoru motoru, se vytvoří průjezd. Jestliže vozidlo pokračuje v jízdě velkou rychlostí, vlna se roztříští o kapotu, a zruší se tím vzniklý efekt. Jakmile vozidlo vyjede z vody, je třeba chvíli jet s lehce stlačeným pedálem brzdy, aby se obnovilo fungování brzd. Jelikož některé překážky ve vodě nelze předvídat, po přejezdu brodu je nutné zkontrolovat, zda chladic” není zanesen blátem nebo listím a zda pneumatiky nejsou poškozeny. Řízení v terénu vyžaduje obratnost a trpělivost a jako u většiny činností je velice cenná zkušenost. Nejlepší způsob, jak získat zkušenost s řízením terénního vozidla je obrátit se na odborníky ve střediscích 4×4. nacházejících se dnes již ve všech zemích světa, nebo se stát členem nějakého z mnoha klubů terénních vozidel. Odborníci těchto středisek či členové klubů jsou schopni podat praktickou instruktáž pro bezpečnou a odpovědnou terénní jízdu.
Je však třeba mít vždy na paměti, že všichni vlastníci vozu 4×4 jsou povinni respektovat životní prostředí, v němž se se svými vozidly pohybují.
Pneumatiky PirelliŘÍZENÍ VE SVAHU
Při jízdě do kopce nebo do strmého svahu je třeba jet stále rovně a nejpřímější cestou k vrcholu. Před jízdou doporučujeme zkontrolovat trať a zjistit, zda se na ní nevyskytují výmoly či hrboly, které by mohly způsobit smyk, nebo dokonce převrácení vozidla. Před překážkami nepřeřazovat, protože při přeřazování během stoupání by došlo ke ztrátě rychlosti; pouze na vrcholku srázu zařadit nižší rychlost pro jízdu dolů. Jet se zařazeným druhým či třetím rychlostním stupněm dostatečnou rychlostí, která stačí na vyjetí až na vrchol. Na vrcholku jet krokem. V případě, že by nebylo možné vyjet až na vrchol, je třeba stlačit současně pedál spojky a brzdy, zařadit zpátečku, poté sundat zároveň obě nohy z pedálu brzdy a spojky a vrátit se na začátek výstupu. Při této operaci je nutné brzdit pouze motorem a nesešlapovat žádný pedál. V případě zastavení motoru je třeba sešlápnout brzdu. Vozidlo je drženo zařazenou rychlostí a brzdou. Poté stlačit pedál spojky, zařadit zpátečku a znovu uvolnit pedál spojky. Rychle otočit klíčkem zapalování a uvolnit brzdu; vozidlo vlastní hmotností umožní naskočení motoru a navrátí se na začátek výstupu. Brzdění se provádí motorem.
Pneumatiky PirelliŘÍZENÍ PŘI SJEZDU
Před sjezdem doporučujeme vystoupit z vozidla a prohlédnout si trať. Doporučujeme sjíždět pouze se zařazeným prvním rychlostním stupněm. Nesnažit se přeřazovat, neboť by se mohlo stát, že se nepodaří rychlost zařadit, vozidlo pak pojede na neutral a řidič nad ním ztratí kontrolu. Na prudkých srázech nebrzdit brzdou, ale pouze motorem. V případě, že se vozidlo dostane do smyku, uvolnit na okamžik plyn, aby se pneumatiky mohly přizpúsobit rychlosti. Tato operace navrátí řidiči kontrolu nad vozidlem a vozidlu tažnost… Poté ubrat plyn a zpomalit vozidlo. Při dojezdu ze svahu je třeba dát pozor, aby se přední blatník vozidla “nezapíchl” do terénu, a proto je třeba včas vybrat vhodné místo pro dojezd, a tím se vyhnout tomuto nebezpečí.
Pneumatiky PirelliJÍZDA PO ÚBOČÍ
V případě, že je to možné, doporučujeme nalézt alternativní řešení a vyhnout se jízdě po úbočí, neboť je třeba mít vždy na paměti bezpečnost jízdy. Kdyby však byl čelní přejezd úbočí absolutně nevyhnutelný, je dobré se držet co možná nejníže. V případě, že by se cesta po úbočí stala nebezpečnou, je vhodné se rychle obrátit směrem dolů a zvýšit rychlost. Tato operace umožní vozidlu, aby se nepřevrátilo, a navíc obnoví jak tah, tak přilnavost pneumatik.
Pneumatiky PirelliPŘÍKOPY A HŘEBENY
Mnohé příkopy jsou snadno překonatelné, jestliže se k nim přibližujeme ze správného úhlu. K příkopu je třeba se přibližovat úhlopříčně a najíždět do něj postupně, každým kolem zvlášt’, a to tak, aby ostatní kola mezitím mohla vyvíjet tažnou sílu. Během přejezdu je třeba stále kontrolovat, aby volant byl v přímé poloze. Pro přejíždění nízkých hřebenů doporučujeme použít podobnou taktiku jako na přejíždění příkopů, a to z důvodu, aby se vozidlo nezablokovalo nebo neuvízlo při nájezdu na hřeben či při sjezdu.
Pneumatiky Pirelli

PIRELLI CITYNET

Pneumatiky Pirelli

VÝDRŽ, SNADNÉ ŘÍZENÍ A EKONOMIČNOST.

Potkáte je na všech silnicích – jsou to užitková vozidla

Stále větší pozornost obracející se na sektor distribuce je hlavním motorem veškerého vývoje a výzkumu pneumatik pro užitková vozidla. Tento fenomén je rozšířen především v blízkosti velkých urbanizačních center, ale je znatelný také na silnicích meziměstských, čí dokonce na dálnicích. Užitková vozidla pohybující se v tomto prostoru jsou stále snadněji ovladatelná, rychlejší, spolehlivější, komfortnější a především bezpečnější – jinými slovy jsou stále více podobná osobním automobilům. V praxi to jsou neúnavní pomocníci, kteří musí garantovat maximální efektivitu a všestrannost použití. Program Pirelli CITYNET vznikl právě pro uspokojení potřeb těchto pro mnohé tolik potřebných automobilů.

Pneumatiky Pirelli

Pneumatiky Pirelli

Pneumatiky Pirelli

Pneumatiky Pirelli

Program Citynet

Pneumatiky Pirelli Ekonomičnost je dominantním faktorem programu Citynet. Mezi všemi nabízejícími se možnostmi může každý uživatel nalézt právě tu svou pneumatiky Citynet, která bude vhodná pro jeho aktivity.
Pneumatiky Pirelli Bezpečný a vysoký kilometrový průběh, který umožňuje kvalita materiálů a pokrokovost výrobních procesů garantovaných Pirelli, je právě tou výhodou, která posouvá pneumatiky Citynet na samou špičku zajímavosti.
Pneumatiky Pirelli Spolehlivost – jistota bezpečné jízdy. Citynet je program Pirelli pro usnadnění provozu lehkých nákladních automobilů ve všech směrech.
Pneumatiky Pirelli POZOR ! Nesprávné použití je nebezpečné. Dodržujte instrukce uvedené výrobcem pneumatik. Dodržujte předepsané vybavení pro jednotlivé druhy automobilů.

http://www.cz.pirelli.com

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru