Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Zesílená

Firestone Multi Season 2

Rozměry
Šířka
195
Profil
60
Průměr
R15
92V

Optimalizovaná sada pneumatik Firestone Multi Season 2 se postará o to, že si udržíte kontrolu nad svým automobilem i za ledově chladného počasí. Pocit pohodlí a klid na duši, protože...
Více informací

Celoroční -44%
Multi Season 2

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Celoroční -44%

Optimalizovaná sada pneumatik Firestone Multi Season 2 se postará o to, že si udržíte kontrolu nad svým automobilem i za ledově chladného počasí. Pocit pohodlí a klid na duši, protože si vystačíte s jedinou sadou pneumatik Firestone Multi Season 2, a to bez ohledu na povětrnostní podmínky. Certifikovaný výkon na sněhu díky alpskému symbolu hory se třemi vrcholy a symbolu sněhové vločky (3PMSF). Dokonalé pohodlí a úspora díky jediné sadě pneumatik Firestone Multi Season 2 na celý rok. Lepší brzdné vlastnosti pneumatiky Firestone Multi Season 2 na suché i mokré vozovce oproti svému předchůdci. Pneumatika obdržela hodnocení B na informačním štítku EU v disciplíně adheze na mokru. Firestone však posunul druhou generaci pneumatiky Multiseason na ještě vyšší úroveň. Druhá generace pneumatiky Multiseason s ještě vyšší úrovní provozních vlastností a výhodnějším poměrem cena/výkon posiluje portfolio značky Firestone, která nabízí pneumatiky pro všechny druhy osobních automobilů a typy řidičů. Nová generace pneumatiky Multiseason prokázala v testech TÜV SÜD, jedné z nejuznávanějších nezávislých organizací v Evropě pro testování automobilů a jejich komponentů, o 9 % kratší brzdné dráhy na suchu a 14% zlepšení na mokrém povrchu.

Firestone pokračuje v upevňování svého postavení na evropském trhu představením nové celoroční cestovní pneumatiky. Přilnavost pneumatiky Firestone Multi Season 2: Inovativní mísící technologie - Inovativní nanostrukturální selektivní reakce materiálů. Konstrukce pneumatiky s vyváženou tuhostí zároveň zajišťuje výborné provozní vlastnosti při jízdě na suchu. Pneumatika je určena také k provozu v zimních podmínkách včetně sněhu, což potvrzuje symbol horského štítu a sněhové vločky, který dokládá soulad s veškerou legislativou pro zimní provoz v Evropě.. Původní pneumatika Firestone Multiseason byla oceňována jako vynikající celoroční cestovní pneumatika. Pneumatiky Firestone Multi Season 2 jsou konstruovány do všech podmínek a vyhovují legislativě ve všech zemích, kde zákon nařizuje používání zimních pneumatik. Dezén ve tvaru V a kontaktní plocha - k maximalizaci odvodu vody. Od řady pneumatik Multiseason Firestone očekávejte: pneumatiky konstruované pro celoroční používání, a to i v místech, kde používání zimních pneumatik nařizuje zákon. Optimalizovaným dezénem a styčnou plochou je zajištěno maximální odvádění vody na mokré vozovce. Dezén s optimalizovanými záběrovými prvky a lamelami - rozsáhle použití simulací bylo ověřeno v terénu. Ať už vám počasí naservíruje cokoli, pneumatiky Firestone Multiseason 2 vám umožní naplno si vychutnat váš městský́ životní styl. Vyvážená pevnost dezénu pneumatiky Firestone Multi Season 2 - ke zvýšení výkonu na suchu a pro skvělou životnost. Toho bylo dosaženo rozsáhlými počítačovými simulacemi, které byly následně ověřeny praktickými testy. Tato nová pneumatika i další nedávno představené pneumatiky, jako je Roadhawk nebo Vanhawk 2, potvrzují, že Firestone je ztělesněním velmi spolehlivých a cenově výhodných pneumatik s excelentním poměrem cena/výkon. Výsledkem tohoto úsilí je výrazné zvýšení brzdných výkonů na mokru i suchu.

Pneumatiky Firestone poskytují širokou nabídku - od pneu osobních automobilů, přes nákladní pneumatiky až do specializovaných zemědělských pneumatik. Firestone Tire a Rubber Company založena v roce 1905 Harvey S Firestonem. V období mezi 1950-1975 byl výrobce pneumatik Firestone hlavním sponzorem a dodavatelem pneumatik pro Indy Racing League rally. První továrna na pneumatiky vznikla v Akronu (Ohio, USA). Společnost Firestone byla průkopníkem v sériové výrobě pneumatik. Značka pneumatik patří ke koncernu Bridgestone od roku 1988. Společnost Firestone byla prvním dodavatelem pneumatik pro Ford Motor Company.

Nový EU štítek

EU
Firestone
195/60 R15 92V
B
C
71 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru