Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Zesílená

Fortune FSR-401

Rozměry
Šířka
165
Profil
60
Průměr
R14
79H

Složky běhounu pneumatiky Fortune FSR-401 brání opotřebování pneumatiky a nízký valivý odpor umožňuje nižší spotřebu paliva a sníženou hladinou hluku. Zlepšené ovládání na suchých cestách, kratší brzdná dráha. Sloučenina s...
Více informací

Celoroční
FSR-401
Momentálně nedostupné

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Celoroční

Složky běhounu pneumatiky Fortune FSR-401 brání opotřebování pneumatiky a nízký valivý odpor umožňuje nižší spotřebu paliva a sníženou hladinou hluku. Zlepšené ovládání na suchých cestách, kratší brzdná dráha. Sloučenina s vysokým obsahem oxidu křemičitého. Optimalizované tvary prvků a specifická posloupnost. Pneumatika Fortune FSR-401 má dobrou přilnavost za mokra, čímž pomáhá předcházet aquaplanningu. Vysoký nájezd podpořen úpravou běhounu a vylepšením dezénu umožňuje vysokou životnost penumatiky při zachování charakteristik bezpečnosti a výkonu. Pneumatiky s technologií snižující hluk uvnitř vozdila. Úspora na valivém odporu byla získána optimalizací vzoru dezénu, boční struktury a vnitřní stavby pneumatiky Fortune FSR-401. Nízká hlučnost pneumatik Fortune FSR-401 je ohleduplná k okolí, což ocení především obyvatelé měst. Dobré ovládání a efektivita při brzdění na mokru, navíc díky nízkému valivému odporu dochází k výrazné úspoře paliva a nízkému opotřebení samotné pneumatiky. Široké obvodové drážky pneumatik Fortune FSR-401 zaručují, vysokou přilnavost a stabilní jízdní vlastnosti na zimních vozovkách. Silikáty s vysokým povrchem zlepšují trakci pneumatiky Fortune FSR-401 za mokra, snižují valivý odpor a prodlužují životnost běhounu. Bezpečnost na zasněžených a mokrých vozovkách díky technologii lamel. Na sněhu a mokru si řidič může s pneumatikami Fortune FSR-401 užívat bezpečnou jízdu. Kompaktní ramenní bloky pneumatiky Fortune FSR-401 spolu s blokovým typem dezénu snižují nestejnoměrnost opotřebovávání a zvyšují kilometrový výkon. Pneumatika Fortune FSR-401 skvěle přilne k suché i mokré vozovce a zajistí vám kratší brzdnou dráhu. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatik Fortune FSR-401 znamená kratší brzdnou dráhu na sněhu.. Asymetrický vzor běhounu se souvislými podélnými drážkami efektivně odvádí vodu z kontaktní plochy a tím snižuje riziko aquaplaningu. Vysoký nájezd podpořený úpravou běhounu a vylepšením dezénu umožňuje vysokou životnost penumatiky Fortune FSR-401. Celoroční pneumatika pro osobní vozy Fortune FSR-401 zaručuje bezpečnost v létě i zimě. Směs běhounu pneumatiky zlepšuje výkonnost jako v zimním, tak i letním období. Zvýšená přilnavost pneumatiky na suchém i mokrém povrchu vozovky, dobrý brzdný výkon. Pneumatika Fortune FSR-401 vyniká skvělým záběrem, přesným brzděním, vysokou ovladatelností při zachování bezpečnosti i na mokré vozovce.

V roce 1946 vynalezl Michelin typ „radiální pneumatiky“ určenou původně pro firmu Citroen. V průběhu let se pod gumárenský koncern Michelin zařadily značky jako BFGoodrich, Uniroyal. Michelin je úzce spjatá s výrobou pneumatik. Pneumatiky se značkou Michelin používají osobní vozy, nákladní automobily, motocykly, stroje pro zemní práce, autobusy, podzemní dráhu i letadla. Pneumatiky Michelin jsou známé častými inovacemi a vylepšeními, některé typy pneu patří k absolutní špičce ve své třídě. Společnost Michelin vyrábí pneu k nejrůznějším vozidlům, od jízdních kol až po kosmické lodě. Gastronomický průvodce Michelin patří k neznámějším průvodcům vůbec. Gumárenská firma Michelin (celým názvem: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) byla založena roku 1888 bratry Édouardem a Andrém Michelin a roku 1891 vypustila do světa první pneumatiku. V začátcích vyráběla firma pneu pro cyklistická kola, dnes značka dosáhla na celosvětovém trhu vynikající 18% podíl. Znalci vědí, že firma Michelin vydává pro cestovatele také mapy, turistické průvodce, atlasy a počítačové produkty. Michelin - špičková kvalita pneu s dlouhou tradicí.

EU štítek

EU
C
E
71 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru