Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Fortune FSR-401

Rozměry
Šířka
175
Profil
60
Průměr
R16
82H

Složky běhounu pneumatiky Fortune FSR-401 brání opotřebování pneumatiky a nízký valivý odpor umožňuje nižší spotřebu paliva a sníženou hladinou hluku. Zlepšené ovládání na suchých cestách, kratší brzdná dráha. Sloučenina s...
Více informací

Celoroční
FSR-401

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Celoroční

Složky běhounu pneumatiky Fortune FSR-401 brání opotřebování pneumatiky a nízký valivý odpor umožňuje nižší spotřebu paliva a sníženou hladinou hluku. Zlepšené ovládání na suchých cestách, kratší brzdná dráha. Sloučenina s vysokým obsahem oxidu křemičitého. Optimalizované tvary prvků a specifická posloupnost. Pneumatika Fortune FSR-401 má dobrou přilnavost za mokra, čímž pomáhá předcházet aquaplanningu. Vysoký nájezd podpořen úpravou běhounu a vylepšením dezénu umožňuje vysokou životnost penumatiky při zachování charakteristik bezpečnosti a výkonu. Pneumatiky s technologií snižující hluk uvnitř vozdila. Úspora na valivém odporu byla získána optimalizací vzoru dezénu, boční struktury a vnitřní stavby pneumatiky Fortune FSR-401. Nízká hlučnost pneumatik Fortune FSR-401 je ohleduplná k okolí, což ocení především obyvatelé měst. Dobré ovládání a efektivita při brzdění na mokru, navíc díky nízkému valivému odporu dochází k výrazné úspoře paliva a nízkému opotřebení samotné pneumatiky. Široké obvodové drážky pneumatik Fortune FSR-401 zaručují, vysokou přilnavost a stabilní jízdní vlastnosti na zimních vozovkách. Silikáty s vysokým povrchem zlepšují trakci pneumatiky Fortune FSR-401 za mokra, snižují valivý odpor a prodlužují životnost běhounu. Bezpečnost na zasněžených a mokrých vozovkách díky technologii lamel. Na sněhu a mokru si řidič může s pneumatikami Fortune FSR-401 užívat bezpečnou jízdu. Kompaktní ramenní bloky pneumatiky Fortune FSR-401 spolu s blokovým typem dezénu snižují nestejnoměrnost opotřebovávání a zvyšují kilometrový výkon. Pneumatika Fortune FSR-401 skvěle přilne k suché i mokré vozovce a zajistí vám kratší brzdnou dráhu. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatik Fortune FSR-401 znamená kratší brzdnou dráhu na sněhu.. Asymetrický vzor běhounu se souvislými podélnými drážkami efektivně odvádí vodu z kontaktní plochy a tím snižuje riziko aquaplaningu. Vysoký nájezd podpořený úpravou běhounu a vylepšením dezénu umožňuje vysokou životnost penumatiky Fortune FSR-401. Celoroční pneumatika pro osobní vozy Fortune FSR-401 zaručuje bezpečnost v létě i zimě. Směs běhounu pneumatiky zlepšuje výkonnost jako v zimním, tak i letním období. Zvýšená přilnavost pneumatiky na suchém i mokrém povrchu vozovky, dobrý brzdný výkon. Pneumatika Fortune FSR-401 vyniká skvělým záběrem, přesným brzděním, vysokou ovladatelností při zachování bezpečnosti i na mokré vozovce.

V roce 1946 vynalezl Michelin typ „radiální pneumatiky“ určenou původně pro firmu Citroen. V průběhu let se pod gumárenský koncern Michelin zařadily značky jako BFGoodrich, Uniroyal. Michelin je úzce spjatá s výrobou pneumatik. Pneumatiky se značkou Michelin používají osobní vozy, nákladní automobily, motocykly, stroje pro zemní práce, autobusy, podzemní dráhu i letadla. Pneumatiky Michelin jsou známé častými inovacemi a vylepšeními, některé typy pneu patří k absolutní špičce ve své třídě. Společnost Michelin vyrábí pneu k nejrůznějším vozidlům, od jízdních kol až po kosmické lodě. Gastronomický průvodce Michelin patří k neznámějším průvodcům vůbec. Gumárenská firma Michelin (celým názvem: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) byla založena roku 1888 bratry Édouardem a Andrém Michelin a roku 1891 vypustila do světa první pneumatiku. V začátcích vyráběla firma pneu pro cyklistická kola, dnes značka dosáhla na celosvětovém trhu vynikající 18% podíl. Znalci vědí, že firma Michelin vydává pro cestovatele také mapy, turistické průvodce, atlasy a počítačové produkty. Michelin - špičková kvalita pneu s dlouhou tradicí.

Nový EU štítek

EU
Fortune
175/60 R16 82H
B
D
71 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Nahoru