Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Zesílená

Nokian Seasonproof

Rozměry
Šířka
225
Profil
55
Průměr
R17
101W

Nová pneumatika Nokian Seasonproof zajišťuje prvotřídní bezpečnost za každého počasí a zvýšenou stabilitu pro vozidla. Sněhové drápy umístěné mezi dezénovými bloky zajišťují vynikající přilnavost pneumatiky Nokian Seasonproof a jízdní stabilitu....
Více informací

Celoroční
Seasonproof

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Celoroční

Nová pneumatika Nokian Seasonproof zajišťuje prvotřídní bezpečnost za každého počasí a zvýšenou stabilitu pro vozidla. Sněhové drápy umístěné mezi dezénovými bloky zajišťují vynikající přilnavost pneumatiky Nokian Seasonproof a jízdní stabilitu. Stabilizátory bloků v oblasti ramen zvyšují stabilitu pneumatiky. Koncept Season Sense v sobě propojuje tři technické inovace, které se týkají lamel, dezénu a běhounové směsi. Nízký valivý odpor dělá z pneumatiky Nokian Seasonproof palivově účinnou a ekologicky šetrnou volbu. Koncept Season Sense – bezpečnost a přizpůsobivost ve všech ročních obdobích. Aramidové vlákno chrání pneumatiku před nečekanými průpichy a průrazy. Moderní směrový dezén a multifunkční lamely pneumatik Nokian Seasonproof byly optimalizovány pro univerzální celoroční výkonnost a maximální bezpečnost na sněhu i suchém povrchu. Před aquaplaningem chrání široké celoroční kanálky, které odvádějí pryč vodu a rozbředlý sníh, a nová směs s vysokým obsahem siliky, která zvyšuje přilnavost pneumatik Nokian Seasonproof v různých jízdních podmínkách.

Aby pneumatika Nokian Seasonproof zajišťovala extrémní odolnost, využívá naši jedinečnou technologii aramidových bočnic. Pneumatika Nokian Seasonproof je díky silné a vylepšené kostře a optimalizované běhounové směsi speciálně uzpůsobena pro vozidla. Drápy zaručují efektivní přilnavost pneumatiky Nokian Seasonproof na sněhu při brzdění i při akceleraci a zvyšují bezpečnost při jízdě na měkkém sněhu, stejně jako na jiném měkkém terénu.. Naše odborné znalosti v oblasti bezpečnosti a výkonnosti v zimních podmínkách pracují ve váš prospěch, ať už vyžadujete přesnou ovladatelnost na dálnicích, přilnavost na mokru a vyvážené výkony za podzimního deště nebo spolehlivé jízdní vlastnosti v zimě na sněhem pokrytých silnicích. Nový dezén pneumatik Nokian Seasonproof poskytuje lepší výkony také v letních podmínkách. Díky extrémně silnému aramidovému vláknu na bočnicích je pneumatika vysoce odolná při nárazech, ke kterým může při jízdě dojít. Výjimečnou přilnavost na mokru a sněhové břečce zajišťují nové celoroční kanálky pro odvod vody a rozbředlého sněhu.

Bez ohledu na počasí nebo váš jízdní styl oceníte u pneumatiky Nokian Seasonproof její přizpůsobivé bezpečnostní vlastnosti. Pneumatika Nokian Seasonproof byla vyrobena tak, aby byla maximálně odolná vůči opotřebení i při intenzivní námaze a vynikala v širokém rozpětí teplot – od náhlých studených dnů až po horké léto. Pro všestranný celoroční výkon a maximální bezpečnost pneumatiky Nokian Seasonproof na sněhu a suchém povrchu jsme vyvinuli multifunkční celoroční lamely a moderní směrový dezén. Nová směs pryže s vysokým obsahem siliky zaručuje vynikající odolnost, přilnavost na mokru a nízký valivý odpor. Vylepšení jsou patrná v brzdných výkonech na suchém i mokrém povrchu, protože speciálně propracované lamely zajišťují efektivnější záběr a kontrolu nad vozidlem a tím zkracují brzdnou dráhu a zvyšují bezpečnost v zatáčkách.

Nokian se stal specialistou a odborníkem na zimní pneumatiky hlavně díky svým dlouholetým zkušenostem s tvrdou severskou zimou. Firma Nokian jako první uvedla na trh zimní pneumatiku s hodnotami AA ve spotřebě paliva a přilnavosti na mokré vozovce. Pneumatiky Nokian se vyrábí pro osobní vozy, lehká nákladní auta i stroje. Díky testům pneumatik v extrémních podmínkách je o společnosti Nokian známo, že je specialistou na pneumatiky do náročného prostředí. Zaměřují se na jízdu v extrémních podmínkách napříč všemi ročními obdobími a také jejich letní pneumatiky pravidelně vyhrávají testy. Nokian patří mezi pár výrobců, kteří vyrábějí nahrotované gumy pro zimní provoz. Další centrum má v jižním Finsku, kde pro změnu testuje pneumatiky určené pro letní provoz. Pokud jezdíte často horskými oblastmi, pak jsou pro vás pneumatiky Nokian tou nejlepší volbou. Na severu Finska za polárním kruhem si postavil moderní testovací centrum, kde probíhají testy nejnovějších pneumatik v drsných přírodních podmínkách.

Nový EU štítek

EU
Nokian
225/55 R17 101W
B
C
69 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

EU štítek

EU
B
C
69 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)
Nahoru