Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Firestone Van Multi Season

Rozměry
Šířka
195
Profil
75
Průměr
R16
107R
C

Firestone uvádí na trh pneumatiky Firestone Vanhawk Multiseason, první celoroční pneumatiku pro dodávky. Vedle optimalizované účinnosti paliva je pneumatika skvělou volbou pro malé a střední flotily, které potřebují pneumatiky s...
Více informací

Celoroční -47%
Van Multi Season

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Celoroční -47%

Firestone uvádí na trh pneumatiky Firestone Vanhawk Multiseason, první celoroční pneumatiku pro dodávky. Vedle optimalizované účinnosti paliva je pneumatika skvělou volbou pro malé a střední flotily, které potřebují pneumatiky s dlouhou životností, které mohou fungovat za každého počasí po celý rok. Pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason obsahuje inovativní technologii nano-selektivního míchání směsi pro lepší výkon na mokru a sněhu. Společnost Firestone se vždy pyšnila tím, že poskytuje pneumatiky za nízkou cenu, které nabízejí silný a spolehlivý výkon. První celoroční pneumatika v tomto segmentu. Pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason je tu proto, aby pomohla řidičům optimalizovat provozní náklady a maximalizovat efektivitu podnikání po celý rok.. Lepší disperze oxidu křemičitého ve směsné technologii Nano Pro-tech ™ společnosti Bridgestone. Pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason je navržená tak, aby fungovala za každého počasí po celý rok, se vzorovým designem, který aplikuje optimalizované hrany a lamely, kombinuje výkonnost s nízkou spotřebou paliva.

Pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason je ideální pneumatikou pro provoz malých a středních vozových parků a soukromé řidiče dodávek, kteří hledají chytrou volbu a maximální efektivitu podnikání. Pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason dosahuje označení EU třídy B v přilnavosti za mokra, tento vysoký výkon je dán symetrickým vzorem, který aplikuje podélné drážky pro maximalizaci odvodu vody z dezénu. Firestone, ikonická značka pneumatik proslulá svými odolnými a spolehlivými výrobky, dnes oznámila vydání své první celoroční pneumatiky pro lehká nákladní vozidla na evropském trhu: pneumatiky Firestone Vanhawk Multiseason. Pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason nabízí optimalizovanou palivovou účinnost a ve většině velikostí dosahuje označení EU třídy C, to bylo umožněno díky vyvážené tuhosti vzoru, která zajišťuje robustní výkon za sucha, stejně jako solidní kilometrový výkon. Pneumatiky Firestone Vanhawk Multiseason těží ze složeného designu pro dobrý výkon na sněhu, který je dále vylepšen vývojovým procesem, který těží z rozsáhlého využívání simulací a validací v terénu, o tom svědčí označení pneumatiky 3 Peak Mountain Snow Flake (3PMSF) a Mud + Snow (M + S), díky čemuž je pneumatika v souladu se všemi evropskými zimními předpisy. Silný a spolehlivý výkon, vyvinutý v Evropě. Pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason, připravená na zimu, s nízkou spotřebou paliva je navržena tak, aby fungovala po celý rok za všech povětrnostních podmínek.

Pneumatiky Firestone poskytují širokou nabídku - od pneu osobních automobilů, přes nákladní pneumatiky až do specializovaných zemědělských pneumatik. Firestone Tire a Rubber Company založena v roce 1905 Harvey S Firestonem. V období mezi 1950-1975 byl výrobce pneumatik Firestone hlavním sponzorem a dodavatelem pneumatik pro Indy Racing League rally. První továrna na pneumatiky vznikla v Akronu (Ohio, USA). Společnost Firestone byla průkopníkem v sériové výrobě pneumatik. Značka pneumatik patří ke koncernu Bridgestone od roku 1988. Společnost Firestone byla prvním dodavatelem pneumatik pro Ford Motor Company.

Nový EU štítek

EU
Firestone
195/75 R16 107R
B
C
72 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru