Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Michelin Agilis Crossclimate

Rozměry
Šířka
225
Profil
75
Průměr
R16
121R
C

Pneumatika Michelin Agilis Crossclimate je číslo jedna z hlediska životnosti mezi letními, zimními a celoročními pneumatikami. Kilometrový proběh vyšší minimálně o 35 % v porovnání s průměrnou kilometrovou životností letních,...
Více informací

Celoroční -39%
Agilis Crossclimate

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Celoroční -39%

Pneumatika Michelin Agilis Crossclimate je číslo jedna z hlediska životnosti mezi letními, zimními a celoročními pneumatikami. Kilometrový proběh vyšší minimálně o 35 % v porovnání s průměrnou kilometrovou životností letních, zimních a celoročních pneumatik konkurenčních značek Na každých 100 000 km se ušetří v průměru 4 pneumatiky. Homologovaná pro užití v zimních podmínkách. Větší kontrola nad řízením: Lepší jízdní stabilita ve všech zimních podmínkách. Větší bezpečnost: Zkracuje brzdnou dráhu na a mokré vozovce i na zasněžené vozovce o několik metrů. Zesílená stavba pro větší odolnost.

Jedinečný dezén ve tvaru písmena V s velkými dezénovými bloky a širokými drážkami pro maximální záběr na sněhu, v blátě, na trávě a na štěrku. Jedinečný dezén ve tvaru písmena V s masivními dezénovými bloky pro maximální záběr v blátě na trávě i na štěrku. Větší mobilita: Efektivnější záběr na sněhu a ledu. Výjimečná přilnavost na mokrém povrchu: klasifikační třída A v brzdění na mokru v létě i v zimě. Vynikající záběr na sněhu, homologace 3PMSF. Optimální záběr v každém typu terénu. Směs pryže odolná vůči oděru, která vychází z inovativní technologie užité u nákladních pneumatik. Speciální ochranné štíty, které chrání bočnice pneumatiky před poškozeními. Lídr v brzdění na suchém povrchu mezi letními, zimními a celoročními pneumatikami. Výjimečná přilnavost na mokrém povrchu.

Michelin Agilis Crossclimate pneumatika pro užitková vozidla. Vyšší kilometrový proběh v porovnání s průměrnou kilometrovou životností letních, zimních i celoročních pneu. Výkonnost s maximální bezpečností. Nadstandardně dlouhá životnost a palivová úspornost typická pro všechny pneumatiky MICHELIN. Bezpečnost ve všech povětrnostních podmínkách. Výborný záběr na sněhu.

EU štítek

EU
A
C
73 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru