Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Doporučujeme
    Prémiová kvalita

Nexen N*Blue 4Season Van

Rozměry
Šířka
215
Profil
60
Průměr
R16
103/101T
C

Využitím vysoce kvalitních materiálů kombinuje pneumatika Nexen N Blue 4Season Van pohodlí a bezpečnost s klasickým stylem, výsledkem je pneumatika vyrobená z high-tech materiálů. Řada Nblue se zaměřuje hlavně na...
Více informací

Celoroční -36%
N*Blue 4Season Van

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Celoroční -36%

Využitím vysoce kvalitních materiálů kombinuje pneumatika Nexen N Blue 4Season Van pohodlí a bezpečnost s klasickým stylem, výsledkem je pneumatika vyrobená z high-tech materiálů. Řada Nblue se zaměřuje hlavně na nízký valivý odpor, tím snížení spotřeby paliva, dále vysoký komfort a větší bezpečnost na mokru. Pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van mají zpevněné ramenní bloky, které jsou podstatné během zatáčení. Moderní sloučeniny s vysokým obsahem siliky zajišťují dlouhý kilometrový výkon a nízkou hlučnost. Výhody pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van: pevný středový blok – vylepšená odezva řízení a posílení stability, vylepšené jízdní a brzdné vlastnosti za mokra, pevný středový blok pro vysokou stabilitu a manévrování, pravidelné rozložení tlaku a tuhosti bez ohledu na rychlost pro zachování parametrů a trvanlivosti, vylepšená citlivost i zpětná vazba. Pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van skvěle přilnou k suché i mokré vozovce a zajistí vám kratší brzdnou dráhu. Pneumatika Nexen N Blue 4Season Van vyniká skvělou přilnavostí za mokra, čímž pomáhá předcházet aquaplanningu. Pneumatika Nexen N Blue 4Season Van uspokojí i vysoce náročné jezdce se sportovními požadavky. Díky technologiím použitým při její výrobě je pneumatika tichá. Pneumatiky mají díky svému unikátnímu designu běhounu kratší brzdnou dráhu a zlepšenou akceleraci v různých podmínkách. Pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van mají velké množství drážek v blocích svého dezénu. Konstrukce pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van zaručuje odolnost a spolehlivost i v náročných podmínkách. Asymetrický profil a optimalizovaná stopa pneumatik Nexen N Blue 4Season Van zajišťují vynikající kontrolu nad jízdou a spolehlivou odezvu řízení.

Pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van nabízí skvělou přilnavost a atraktivní design. Hustý lamelový systém zajišťuje maximální přilnavost, krátkou brzdnou dráhu a mimořádný záběr. Vynikající handling a krátká brzdná dráha pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van jsou dosaženy díky využití jedinečné pryskyřice v běhounu, která zvyšuje trakci lamel. Pneumatika Nexen N Blue 4Season Van vyniká v přilnavosti, ovladatelnosti, komfortu a brzdění na suché i mokré vozovce. Nejdůležitější charakteristiky dynamické jízdy – brzdění a ovládání, jsou navíc podpořeny speciálním asymetrickým dezénem, který nejen rychle čistí stopu, ale zároveň optimalizuje rozložení tlaku a tuhosti bez ohledu na rychlost, tím nedochází k deformaci povrchu, ale naopak k zachování parametrů bezpečnosti a trvanlivosti. Pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van disponují pevnou kordovou vrstvou a silnými nárazníky pneumatiky. Design a asymetrický dezén pneumatik Nexen N Blue 4Season Van dodávají jedinečný vzhled. Dokonalý handling a krátká brzdná dráha na mokrém povrchu. Mohutná kostra s pevným středovým blokem pro zajištění stability současně poskytuje vylepšenou odezvu manévrování, zatímco široké vnější bloky udrží stopu i při předjíždění ve vysokých rychlostech a na mokrých površích. Lepší handling a přilnavost na dlážděných komunikacích, dlouhá životnost, zlepšená ochrana vůči aquaplaningu.

Nexen Tire Corporation je jedním korejských producentů pneumatik. Společnost byla založená v roce 1942. Pneumatiky patří do budgetového segmentu, kde je primárním kritériem cena a jsou určeny pro nižší a střední třídu vozů. Pneumatiky Nexen patří do skupiny levnějších, ale přesto kvalitních letních pneumatik, kde ekonomika provozu hraje významnou roli. Výrobce Nexen tak vychází vstříc majitelům vozů nižších tříd, kteří využívají svůj vůz pro běžné ježdění. I přesto jsou zachovány všechny nároky na bezpečnost provozu.

Nový EU štítek

EU
Nexen
215/60 R16 103/101T
C
D
73 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Nahoru