Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Doporučujeme

Nexen N*Blue 4Season Van

Rozměry
Šířka
215
Profil
75
Průměr
R16
116R
C

Využitím vysoce kvalitních materiálů kombinuje pneumatika Nexen N Blue 4Season Van pohodlí a bezpečnost s klasickým stylem, výsledkem je pneumatika vyrobená z high-tech materiálů. Řada Nblue se zaměřuje hlavně na...
Více informací

Celoroční
N*Blue 4Season Van

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Celoroční

Využitím vysoce kvalitních materiálů kombinuje pneumatika Nexen N Blue 4Season Van pohodlí a bezpečnost s klasickým stylem, výsledkem je pneumatika vyrobená z high-tech materiálů. Řada Nblue se zaměřuje hlavně na nízký valivý odpor, tím snížení spotřeby paliva, dále vysoký komfort a větší bezpečnost na mokru. Pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van mají zpevněné ramenní bloky, které jsou podstatné během zatáčení. Moderní sloučeniny s vysokým obsahem siliky zajišťují dlouhý kilometrový výkon a nízkou hlučnost. Výhody pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van: pevný středový blok – vylepšená odezva řízení a posílení stability, vylepšené jízdní a brzdné vlastnosti za mokra, pevný středový blok pro vysokou stabilitu a manévrování, pravidelné rozložení tlaku a tuhosti bez ohledu na rychlost pro zachování parametrů a trvanlivosti, vylepšená citlivost i zpětná vazba. Pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van skvěle přilnou k suché i mokré vozovce a zajistí vám kratší brzdnou dráhu. Pneumatika Nexen N Blue 4Season Van vyniká skvělou přilnavostí za mokra, čímž pomáhá předcházet aquaplanningu. Pneumatika Nexen N Blue 4Season Van uspokojí i vysoce náročné jezdce se sportovními požadavky. Díky technologiím použitým při její výrobě je pneumatika tichá. Pneumatiky mají díky svému unikátnímu designu běhounu kratší brzdnou dráhu a zlepšenou akceleraci v různých podmínkách. Pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van mají velké množství drážek v blocích svého dezénu. Konstrukce pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van zaručuje odolnost a spolehlivost i v náročných podmínkách. Asymetrický profil a optimalizovaná stopa pneumatik Nexen N Blue 4Season Van zajišťují vynikající kontrolu nad jízdou a spolehlivou odezvu řízení.

Pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van nabízí skvělou přilnavost a atraktivní design. Hustý lamelový systém zajišťuje maximální přilnavost, krátkou brzdnou dráhu a mimořádný záběr. Vynikající handling a krátká brzdná dráha pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van jsou dosaženy díky využití jedinečné pryskyřice v běhounu, která zvyšuje trakci lamel. Pneumatika Nexen N Blue 4Season Van vyniká v přilnavosti, ovladatelnosti, komfortu a brzdění na suché i mokré vozovce. Nejdůležitější charakteristiky dynamické jízdy – brzdění a ovládání, jsou navíc podpořeny speciálním asymetrickým dezénem, který nejen rychle čistí stopu, ale zároveň optimalizuje rozložení tlaku a tuhosti bez ohledu na rychlost, tím nedochází k deformaci povrchu, ale naopak k zachování parametrů bezpečnosti a trvanlivosti. Pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van disponují pevnou kordovou vrstvou a silnými nárazníky pneumatiky. Design a asymetrický dezén pneumatik Nexen N Blue 4Season Van dodávají jedinečný vzhled. Dokonalý handling a krátká brzdná dráha na mokrém povrchu. Mohutná kostra s pevným středovým blokem pro zajištění stability současně poskytuje vylepšenou odezvu manévrování, zatímco široké vnější bloky udrží stopu i při předjíždění ve vysokých rychlostech a na mokrých površích. Lepší handling a přilnavost na dlážděných komunikacích, dlouhá životnost, zlepšená ochrana vůči aquaplaningu.

Nexen Tire Corporation je jedním korejských producentů pneumatik. Společnost byla založená v roce 1942. Pneumatiky patří do budgetového segmentu, kde je primárním kritériem cena a jsou určeny pro nižší a střední třídu vozů. Pneumatiky Nexen patří do skupiny levnějších, ale přesto kvalitních letních pneumatik, kde ekonomika provozu hraje významnou roli. Výrobce Nexen tak vychází vstříc majitelům vozů nižších tříd, kteří využívají svůj vůz pro běžné ježdění. I přesto jsou zachovány všechny nároky na bezpečnost provozu.

EU štítek

EU
C
E
73 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru