Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Bridgestone T 005A

Rozměry
Šířka
215
Profil
45
Průměr
R18
89W

S pneumatikami Bridgestone Turanza T005A budete mít řízení vždy pod kontrolou. Spolu s propracovaným dezénem se můžete těšit na maximální adhezi styčné plochy a tedy i na zlepšení přilnavosti za...
Více informací

Letní -46%
T 005A

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -46%

S pneumatikami Bridgestone Turanza T005A budete mít řízení vždy pod kontrolou. Spolu s propracovaným dezénem se můžete těšit na maximální adhezi styčné plochy a tedy i na zlepšení přilnavosti za mokra. Aby ovládání automobilu bylo co nejpohodlnější a nejbezpečnější i za deštivého počasí, přišel model Turanza T005A se speciálně upraveným dezénem pneumatik. Inženýři společnosti Bridgestone dosáhli této vysoké úrovně provozních vlastností kombinací prémiových materiálů a konstrukce běhounu, optimalizovaných pro jízdu na mokru. Drážky v ramenní oblasti pojmou velký objem vody, a zlepšují tak proudění. Dezén pneumatik Bridgestone T005A je propracovaný do nejmenších detailů tak, aby jízda na mokré vozovce byla co nejbezpečnější. Letní pneumatika Bridgestone Turanza T005A nabízí řidičům nejlepší přilnavost na mokru s hodnocením A na informačním štítku EU pro pneumatiky a valivý odpor s vynikajícím hodnocením B. Abyste se nemuseli bát deformace, mezi bloky v ramenní oblasti jsou spoje, které během brzdění hlídají rovnoměrný kontakt ramen s vozovkou. Navíc ušetří i vaše peněženka díky nižší spotřebě paliva. V nové technologii výroby směsi se používá patentovaný polymer Bridgestone NanoPro-Tech v kombinaci s vysokým obsahem siliky, výsledkem je maximální odolnost vůči opotřebení, přilnavost na mokru a hospodárnost.

Tím se zlepšuje ovladatelnost vozidla a snižuje valivý odpor, čímž klesnou i emise oxidu uhličitého. Husté lamelování v blocích a široké drážky v prostřední části běhounu zajišťují velmi účinné odvádění vody. Díky nové technologii míchání je navíc silika optimálně rozložena. Optimalizovaný dezén, pevnější kostra i speciálně míchaná směs zajišťuje perfektní ovládání i za deštivého počasí. Některé rozměry dokonce s hodnocením A/A v obou disciplínách. Kostra pneumatiky Bridgestone T005A je zpevněná ocelí a odolným polyesterem, což přispívá k vynikající ovladatelnosti vozidla a nižšímu valivému odporu. Kostra pneumatiky Bridgestone T005A je zpevněna jedinečnou kombinací oceli s odolným polyesterem. Mezery ve střední části pneumatiky Bridgestone T005A jsou rozmístěny tak, aby spolehlivě odváděly vodu ze středu pneumatiky, která přichází do kontaktu s vozovkou. To zajišťují například velkoobjemové drážky nebo optimalizované rozmístění mezer. Za zmínku také stojí nižší emise, nižší spotřeba paliva nebo lepší přilnavost za mokra. Nová pneumatika nahradí dosavadní typ T001 EVO.. Pneumatiky Bridgestone T005A obsahují směs Nano Pro-tech, ve které je vysoký obsah siliky.

V rámci svého regionu provozuje Bridgestone 14 závodů pro výrobu pneumatik a souvisejících produktů, významné vývojové a výzkumné centrum a zkušební polygon. Bridgestone je největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů. Sídlo společnosti je v Praze. Bridgestone Europe má zastoupení ve více než 60 zemích s celkem více než 18 200 zaměstnanci. Bridgestone Europe se sídlem v Belgii je stoprocentní dceřinou firmou Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. Prémiové pneumatiky společnosti Bridgestone Europe se prodávají na celém světě. V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Prémiové zimní pneumatiky Bridgestone jsou ideální volbou pro bezpečnou jízdu nástrahami zimy.

EU štítek

EU
B
C
69 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru