Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Continental ContiEcoContact EP

Rozměry
Šířka
155
Profil
65
Průměr
R13
73T

Continental ContiEcoContact EP letní pneumatika pro řidiče, kteří se zabývají spotřebou paliva a okolním prostředím. Stabilní a bezpečné jízdní vlastnosti v mokrých a suchých podmínkách. Pneumatika je oblíbena především pro...
Více informací

Letní -33%
ContiEcoContact EP

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -33%

Continental ContiEcoContact EP letní pneumatika pro řidiče, kteří se zabývají spotřebou paliva a okolním prostředím. Stabilní a bezpečné jízdní vlastnosti v mokrých a suchých podmínkách. Pneumatika je oblíbena především pro své jízdní vlastnosti na mokré vozovce, kdy účinně odvádí vodu zpod pneumatiky a předchází tak riziku vzniku aquaplaningu. Optimalizovaný valivý odpor pneu pro sníženou spotřebu paliva.

Konstrukce pneumatiky zlepšuje přilnavost pneumatiky na mokru a poskytuje bezpečnost při brzdění a výrazně pohodlnější jízdu s dokonalou manipulací a sníženým valivým odporem. Brzdná dráha na mokré vozovce je také nezvykle krátká oproti konkurenčním pneumatikám. Pneu ContiEcoContact EP má dlouhou kilometrovou výkonnost a díky nízkému valivému odporu přináší úsporu pohonných hmot a vysoký jízní komfort.

Dezén umožňuje dobrou přilnavost a precizní handling až do mezních hodnot. Velice vyvážený poměr mezi žebry a drážkami profilu slouží rovněž k odvodu vody drážkami pří jízdě za deště a ke snížení sklonu k aquaplaningu.

EU štítek

EU
E
E
70 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)
Certifikát

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru