Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Zesílená

Dunlop SP Sport Maxx Race 2

Rozměry
Šířka
265
Profil
35
Průměr
R20
99Y
N1,FR

Pneumatika Dunlop SP Sport Maxx Race 2 má intenzivní přilnavost v suchých podmínkách. Vyvážené projíždění zatáček při vysokém přetížení. Přesné zatáčení. Vhodné pro osobní vozidla a SUV. Nízká hlučnost těchto...
Více informací

Letní -55%
SP Sport Maxx Race 2

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -55%

Pneumatika Dunlop SP Sport Maxx Race 2 má intenzivní přilnavost v suchých podmínkách. Vyvážené projíždění zatáček při vysokém přetížení. Přesné zatáčení. Vhodné pro osobní vozidla a SUV. Nízká hlučnost těchto pneumatik (pouhých 69 dB) je ohleduplná k okolí, což ocení především obyvatelé měst. Mimořádná stabilita ve vyšších rychlostech. Prémiová pneumatika pro sportovní vozy se špičkovým výkonem na suchých vozovkách. Tato letní pneumatika zaručuje optimální vyváženost mezi přilnavostí za mokra a spotřebou paliva. Pneumatiky Sport Maxx Race 2 umožňují snížit deformace ve vysokých rychlostech a zlepšit řízení a stabilitu. Běhoun se vyznačuje žebry se strmými úhly, která zvyšují boční tuhost. Výsledkem je lepší ovladatelnost při zatáčení.

Dunlop je jedním ze světových vedoucích výrobců pneumatik. Vyvíjí, vyrábí a prodává pneumatiky pro automobily, užitková vozidla i motocykly. Dunlop je jedním ze světových vedoucích výrobců výkonných a vysokovýkonných pneumatik pro prvovýbavu prestižních značek: Alfa Romeo, Audi, AMG, Aston Martin, BMW, Honda, Jaguar, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel/Vauxhall, Peugeot, Porsche, Renault, Rover, Seat, Škoda, Toyota a Volkswagen.

EU štítek

EU
C
E
69 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru