Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Zesílená

Sava Intensa HP2

Rozměry
Šířka
195
Profil
45
Průměr
R16
84V
FR

Spolehlivé pneumatiky Sava Intensa zaručují maximální bezpečí a komfort na různém typu povrchu. Vynikající high-performance pneumatiky, určené pro sportovní a dynamickou jízdu. Systém drážek a lamel pneumatiky Sava Intensa HP2...
Více informací

Letní -28%
Intensa HP2

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -28%

Spolehlivé pneumatiky Sava Intensa zaručují maximální bezpečí a komfort na různém typu povrchu. Vynikající high-performance pneumatiky, určené pro sportovní a dynamickou jízdu. Systém drážek a lamel pneumatiky Sava Intensa HP2 dokáže spolehlivě odvádět vodu zpod pneumatiky a zároveň poskytuje dostatek informací o jízdě zpět do řízení. Prostředky vám ušetří nejen nízký valivý odpor, ale také cena pneumatiky Sava Intensa HP2. Díky pokrokovým lamelám pneumatika Sava Intensa HP2 dobře drží stopu a zajišťuje dobrou manévrovatelnost.

Jedinečný vzhled dezénu pneumatiky a jeho konstrukce poskytují opravdový zážitek s každé jízdy. Letní pneumatika Sava Intensa HP2 vyhoví všem řidičům, pro které je důležitý jízdní komfort, ovladatelnost a jistý grip. Pneumatika Sava Intensa HP2 byla prověřena v nezávislých testech a komisaři potvrdili její kvality. Pro pneumatiku je důležitá přilnavost, ovladatelnost a spolehlivý odvod vody ve chvíli, kdy zaprší, dezén pneumatiky Sava Intensa HP2 od společnosti Sava tomu všemu vyhovuje.

Pneumatiky Sava Intensa HP2 mají optimální záběr, výjimečné ovládání a skvělou boční stabilitu, která umožňuje opravdovou komfortní a bezpečnou jízdu pro celou vaši rodinu. Pneumatika Sava Intensa HP2 se vyznačuje výbornými jízdními vlastnostmi na mokré vozovce a snížením brzdné dráhy. K dalším výhodám pneumatiky Sava Intensa HP2 patří složení směsi, které Sava pravidelně inovuje, ať jde o podíl olejů, siliky nebo dalších látek, které zvyšují přilnavost pneumatik Sava Intensa HP2 a zároveň posunují chování na mokrém povrchu na bezpečnější úroveň.

EU štítek

EU
B
E
71 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru