Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-silniční

Arivo Terrano ARV H/T

Rozměry
Šířka
235
Profil
75
Průměr
R15
105H

Směs pneumatiky Arivo Terrano ARV H/T, kombinace dezénových bloků a bočních lamel zajišťuje optimální trakci a krátkou brzdnou dráhu i na mokrých silnicích. Optimalizovaná SUV směs pneumatiky Arivo Terrano ARV...
Více informací

Letní -30%
Terrano ARV H/T
2 650 Kč 1 856 Kč Cena s DPH Momentálně nedostupné

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -30%

Směs pneumatiky Arivo Terrano ARV H/T, kombinace dezénových bloků a bočních lamel zajišťuje optimální trakci a krátkou brzdnou dráhu i na mokrých silnicích. Optimalizovaná SUV směs pneumatiky Arivo Terrano ARV H/T zkracuje brzdnou dráhu, prodlužuje kilometrový výkon a snižuje valivý odpor, to zaručuje, že vozidlo i vaše náklady zůstanou vždy pod kontrolou. Potenciál k úsporám paliva jako výsledek sníženého valivého odporu pneumatik Arivo Terrano ARV H/T. Široké obvodové drážky SUV pneumatik Arivo Terrano ARV H/T zaručují stabilní jízdní vlastnosti i na mokrých vozovkách. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatik Arivo Terrano ARV H/T znamená kratší brzdnou dráhu na mokré i suché silnici. Vyšší bezpečnost v zatáčkách i na mokrém povrchu. Přesazené bloky SUV dezénu spolu s průběžným středovým žebrem redukuje hluk pneumatik Arivo Terrano ARV H/T i při jízdě na suché vozovce. Inovativní dezén pro SUV vozy udrží auto ve správné stopě i na kluzkém povrchu. Moderní konstrukce dezénu, vynikající jízdní vlastnosti pneumatiky a vysoký kilometrový výkon. Diagonální ramenní drážky odvádějí vodu z místa kontaktu pneumatiky Arivo Terrano ARV H/T s vozovkou a zlepšují tak brzdné a záběrové vlastnosti. Nejdůležitější vlastnosti a charakteristiky pneumatik Arivo Terrano ARV H/T: Rychlý odvod vody, dobrý záběr, jízdní stabilita a vysoký kilometrový výkon, vysoká bezpečnost a nízké náklady. Kompaktní ramenní bloky pneumatiky Arivo Terrano ARV H/T spolu s blokovým typem dezénu snižují nestejnoměrnost opotřebovávání a zvyšují kilometrový výkon. Profil pláště SUV pneumatiky s plochým nárazníkem snižuje možnosti vzniku smyku. Robustní ramenní bloky a kompaktní bloková struktura ve středové sekci pneumatiky Arivo Terrano ARV H/T dezénu zlepšují směrovou stabilitu i při zatáčení na mokré vozovce. Středová obvodová žebra s optimalizovanými příčnými drážkami a lamelami zvyšují pružnost dezénu a ovlivňují chování pneumatiky Arivo Terrano ARV H/T při odvalování. SUV pneumatika Arivo Terrano ARV H/T byla navržena pro vozy speciálně pro středoevropské podmínky a je určena především řidičům, kteří touží po bezpečné a zábavné jízdě za jakéhokoliv počasí.

Arivo je klasické slovo pro příjezd, což znamená „Kamkoli jdete, naše pneumatiky vás zavedou do cíle.“ Vzhled a originalita značky Arivo pochází z Velké Británie. ARIVO TIRE se vyrábí pro osobní automobily, SUV, lehká nákladní vozidla a užitková vozidla s vlastní jedinečnou řadou, která se díky moderní evropské konstrukci a výrobní technologii rychle rozšiřuje. Všechny pneumatiky mají přísnou kontrolu kvality a získaly certifikaci systému managementu kvality ISO9001 a ISO / 16949. Odpovědnost za výrobek zaručuje společnost Jordan & Jordan Insurance Group (USA). Společnost Arivo se zavázala poskytovat vysoce kvalitní pneumatiky a výjimečné služby našim zákazníkům po celém světě. Posláním společnosti Arivo je poskytovat efektivní jízdní zážitky a pneumatiky pro každodenní požadavky.
Nejlepší zážitek z jízdy je dostat se do cíle pomocí bezpečnosti, kvality a efektivity ARIVO.

EU štítek

EU
C
C
71 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru